GTX 550 Ti düşük GPU kullanımı

Talha0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, GTX 550 Ti ve 10105F işlemcim ve ekran kartım var biliyorum darboğaz illaki vardır lakin bu kadar güclü bir işlemci ve ekran kartı orta segment de olsa Minecraft gibi bir oyunda 70 80 FPS alıp 30 40 ve a kadar düşmesi anormal bir durum değil mi? Ve ekran kartı kullanımı 30 40 50'lerde.

Minecraft optimizasyonu çok kötü bir oyun. Duyduğuma göre Windows 10 versiyonu daha iyiymiş bu konuda. Minecraft Java sürümü ise OptiFine yükleyebilirsiniz. Modu oyuna yükledikten sonra modun ayarlarını karıştırabilirsiniz. FPS'sinizi arttırabilir ve dengeleyebilir.

@ItsAllGoodman'in dediği gibi 11 senelik ekran kartına temizlik+termal macun uygulaması yapman gerekir. Belki grafik değerleri biraz daha yükselebilir.

Dün termal macun ve temizlik yaptım.
11 yıllık bir ekran kartı kullanıyorsun. Darboğaz yok fakat normal FPS değerleri.

Nasıl normal hocam hiç mantıklı değil takılmalar oluyor vesaire ve ekran karıtının 50'lerde calışması?
11 yıllık bir ekran kartı kullanıyorsun. Darboğaz yok fakat normal FPS değerleri.

Nasıl normal hocam hiç mantıklı değil takılmalar oluyor vesaire ve ekran karıtının 50'lerde calışması?

Ani FPS düşmeleri genellikle sıcaklık kaynaklı olur. Ekran kartına o.c yapın ve grafikleri biraz yükseltin bende de bir ara Zotac 550 Ti vardı yüksek değerlere o.c edebiliyordum ve i3-9100F ile çok stabil çalışıyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı