Çözüldü Ekran kartı temizliği sonrası VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fromhell1

Megapat
Makaleler
2
Yer
İstanbul/Gaziosmanpaşa
Dün ekran kartını temizleyip termal macun uyguladım. Bilgisayarı açmaya çalışınca şöyle oluyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10'da ise aynı şekilde çizgiler geldikten bir süre sonra VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran alıyorum. Windows 7 güvenli moda girerken bilgisayar donuyor fakat Windows 10'da açılıyor. Sorun ne olabilir?

Minidump: 101621-15921-01.dmp 101621-11484-01.dmp

Son düzenleyen: Moderatör:
Dün ekran kartını temizleyip termal macun uyguladım. Bilgisayarı açmaya çalışınca şöyle oluyor.
Tüm donanımların düzgün takıldığından emin ol. Çıkar tekrar tak hatta. Diskleri de çıkartıp tekrar tak. Fiziksel bir arıza olmadığından emin olalım.

Yüksek ihtimal ekran kartını veya pinleri yanlış taktın. Düzgünce bir bak. Dump dosyasında pek bir şey yok. Disk hatası yok yani. Varsa da göremedim.

İşe yaramazsa donanımsal arıza olma ihtimali yüksek.

Tüm donanımların düzgün takıldığından emin ol. Çıkar tekrar tak hatta. Diskleri de çıkartıp tekrar tak. Fiziksel bir arıza olmadığından emin olalım.

Yüksek ihtimal ekran kartını veya pinleri yanlış taktın. Düzgünce bir bak. Dump dosyasında pek bir şey yok. Disk hatası yok yani. Varsa da göremedim.
Bilgisayarı basılı tutarak 2-3 kere kapattığım için o hatayı veriyor, disk onarımını yaptım fakat bir etkisi yok.

Pinlerden kastınız nedir hocam? Kartta güç girişi yok.
Parçalara bir daha göz gezdirip bir daha bakacağım.

Bende de böyle olmuştu her çözümü denedim sonra ekran kartının bozulduğunu olduğunu ögrendim. Ekran kartini düzgünce taktiğiniza emin olun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Windows 10'da ise aynı şekilde çizgiler geldikten bir süre sonra VIDEO_TDR_FAILURE mavi ekran alıyorum. Windows 7 güvenli moda girerken bilgisayar donuyor fakat Windows 10'da açılıyor. Sorun ne olabilir?

Minidump: 101621-15921-01.dmp 101621-11484-01.dmp
Geçmiş olsun ekran kartı modeli nedir?

%95 çipset arızası hocam. Videonun sonuna doğru olan karmaşık çizgiler ona işaret. Çizgilerin başka sebeple olduğunu da söyleyebilirler, olabilir fakat bana bunun haricinde hiç denk gelmedi.

Çözümü biliyorsunuz zaten ekran kartına göre reball, reflow, fırınlama artık.

Umarım %5'lik başka bir sebepten böyle yapıyordur.

Son düzenleme:
Geçmiş olsun ekran kartı modeli nedir?

%95 çipset arızası hocam. Videonun sonuna doğru olan karmaşık çizgiler ona işaret. Çizgilerin başka sebeple olduğunu da söyleyebilirler, olabilir fakat bana bunun haricinde hiç denk gelmedi.

Çözümü biliyorsunuz zaten ekran kartına göre reball, reflow, fırınlama artık.

Umarım %5'lik başka bir sebepten böyle yapıyordur.
HD 3650. 1 aydır bilgisayarcıda tamirde olan R9 290 hala dönmediği için bilgisayarı kullanmak amaçlı aldım kartı evvelsi günlerde. Temizledikten sonra böyle oldu. Bahtım karaymış. Driver kurduğum anda mavi ekran verdi ve bir daha ne güvenli moda girebildim, ne düzgün görüntü alabildim. Güvenli mod seçtiğimde bilgisayar reset atıyor. Dolar böyle uçuyor ve kartım hala tamirde iken böyle bir durumun başıma gelmesi ironik.
Çıkarıp takın o halde. Büyük ihtimal fiziksel bir etken yüzünden hata alıyorsunuz.
3 kere yaptım, bir değişim olmadı.

HD 3650. 1 aydır bilgisayarcıda tamirde olan R9 290 hala dönmediği için bilgisayarı kullanmak amaçlı aldım kartı evvelsi günlerde. Temizledikten sonra böyle oldu. Bahtım karaymış. Driver kurduğum anda mavi ekran verdi ve bir daha ne güvenli moda girebildim, ne düzgün görüntü alabildim. Güvenli mod seçtiğimde bilgisayar reset atıyor. Dolar böyle uçuyor ve kartım hala tamirde iken böyle bir durumun başıma gelmesi ironik.

Driver kurduğun anda yapıyorsa ekran karti bozuk muhtemelen. Bendede öyle yapiyordu yapiyor hala

Aynen hocam tamircideyken diğer kart da aynısını yaşamış. Pahalı bir kart olmaması iyi en azından. Fırınlama denenebilir, ben hiç güvenli görmüyorum ama🙂

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı