Ekran kartı ve işlemci sağlık kontrolü nasıl yapılabilir?

Ryoshe

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar.
Ben ikinci el bir masaüstü bilgisayar almayı planlıyorum fakat insanlar çok fazla mining yaptığı için hem ekran kartını hem de işlemciyi yoruyorlar, ikinci el sistem alırken depolama biriminin sağlığını kontrol edebiliyoruz fakat ekran kartı ve işlemciye bakabiliyor muyuz acaba? Bu konu hakkında bilgi almak için bu konuyu açmış oldum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar,

Ekran kartının ve işlemcinin sıcaklığını kontrol edebilirsin. Anormal bir durum da bakımlarını macunlarını yaparak sıcaklığı tekrar kontrol edebilirsin. Bu rutin kontrolleri yaptıktan sonra sağlıklı bir şekilde ilerleme kaydedersin.

Öncelikle herkese merhabalar.
Ben ikinci el bir masaüstü bilgisayar almayı planlıyorum fakat insanlar çok fazla mining yaptığı için hem ekran kartını hem de işlemciyi yoruyorlar, ikinci el sistem alırken depolama biriminin sağlığını kontrol edebiliyoruz fakat ekran kartı ve işlemciye bakabiliyor muyuz acaba? Bu konu hakkında bilgi almak için bu konuyu açmış oldum. Şimdiden teşekkürler.

Satan kişiden stres testi yapmasını isteyip sıcaklık bilgilerini öğrenebilirsin.

İşlemci mining sistemde kullanılmış olsa bile yorulmaz. Miningi işlemciyle yapmıyor kartla yapıyorlar sonuçta. Kart mevzusuna gelince FurMark testi yapmak gerekiyor. Bunun haricinde kart eski bir kart ise ömrünü doldurmuş ve fırınlanmış da olabilir. Yani yüke binince sistem kapanır veya siyah ekran gelir, ekranda çizikler oluşur vs. bunu ancak bellekleri yüke bindirerek yani oyun gibi şeylere girerek anlayabilirsin. Alırken satıcının sisteminde oyun oynayarak denemekte fayda var.

Geri
Yukarı