Ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı kafasına göre sınırını değiştiriyor

trysermyth

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda daha dün oyun oynarken ekran kartımın sıcaklık sınırı 86, işlemcimin ise 95 civarı bir şeydi. Şu an ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor, işlemciler 65derece... Birisi yardım edebilir mi?

Ekran kartım: RTX 2060.
İşlemci: i7 107500H.
Laptop: Monster Tulpar T5 v20.1

Hayır, eski sistem ayarlarına döndürüyor seçtiğiniz tarihe göre.

Hava koşullarından dolayı olabilir ya da arka planda bilgisayarı yoran bir şey çalışmıştır. Şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor, az önce attığınız resime göre.
Öyle duruyor fakat normalde işlemci 80-90 derece ve ekran kartı 80-70 derece oluyor. böylw bi sınır olduğunda ikiside düşük performans veriyor
Öyle duruyor fakat normalde işlemci 80-90 derece ve ekran kartı 80-70 derece oluyor. böylw bi sınır olduğunda ikiside düşük performans veriyor
ayrıca o değerler menüdeki değerler

Öyle duruyor fakat normalde işlemci 80-90 derece ve ekran kartı 80-70 derece oluyor. Böyle bir sınır olduğunda ikisi de düşük performans veriyor.

Ayrıca o değerler menüdeki değerler.

En son ne zaman termal macunu yenilediniz? Fan temizlemek sadece yeterli değil.

Termal macun hiç yenilemedim maalesef imkan bulamadım. Ama sorunun bundan kaynaklı olacağını düşünmüyorum. Normalde daha yüksek olan sıcaklık sınırı bir anda düştü.

Sorun ondan kaynaklı, termal macun yenilemeniz gerekiyor. Çok önemli bir şey.

Termal macun hiç yenilemedim maalesef imkan bulamadım.. Ama sorunun bundan kaynaklı olacağını düşünmüyorum.. normalde daha yüksek olan sıcaklık sınırı bi anda düştü
şimdi mobile geçmiştim şuan pc'nin sistem geri alması bitti ve fortnite girdim.. hala aynı değerler
Sorun ondan kaynaklı, termal macun yenilemeniz gerekiyor. Çok önemli bir şey.
fakat 1 gün önce paşalar gibi 144fps alırken bi anda 60'lara düşmesi bence anormal.. evet termal macun gerekli bir şey demiyorum ama yani...
Sorunu bi tık bulmuş olabilirim işlemci 2.60Ghz'de çalışıyor. bunu nerden değiştirebilirim?

Şimdi Mobile geçmiştim şu an PC'nin sistem geri alması bitti ve Fortnite girdim. Hala aynı değerler.

Fakat 1 gün önce paşalar gibi 144FPS alırken bir anda 60'lara düşmesi bence anormal. Evet termal macun gerekli bir şey demiyorum ama yani...
Sorunu bir tık bulmuş olabilirim işlemci 2.60GHz'de çalışıyor. Bunu nereden değiştirebilirim?

Güç planı yazın, oradan yüksek performans seçin. Üstelik laptop kullanıyorsunuz, termal macun kesinlikle şart. Yüksek ihtimal, sıcaklık fazla oluyor diye sistem kendini düşük performansa alıyor.

Güç planı yazın, oradan yüksek performans seçin. Üstelik laptop kullanıyorsunuz, termal macun kesinlikle şart. Yüksek ihtimal, sıcaklık fazla oluyor diye sistem kendini düşük performansa alıyor.
hmm olabilir. Teşekkürler yakın zamanda termal macun alacağım macunu sürdüğümde haber veririm

Yeni konular

Geri
Yukarı