Ekran kartı yazılımı açılışta silinmiş oluyor

Enderoz108

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba iyi forumlar ☺️
4 yıl ve üzeri kullandığım bir sistemim var genel anlamda hiçbir sorun yaşamadan bu zamana kadar kullandım.

Ekran kartım; AMD RX 590.
Ana kartım; GA-AX370M-Gaming 3
İşlemcim; AMD Ryzen 5 2600 6 Core 3.40 GHz.
Son 2 aydır aralıklar zamanla artacak şekilde PC açılışında veya uykudan çıktıktan sonra önce ekrana görüntü gelmemesi veya direkt PC açıldığında sağ tık yapınca ekran kartı yazılımının silindiğini görmeye başladım.

DDU ile temiz kurulumlar yaptım. BIOS güncellemeleri. PC güncellemeleri vb. birçok şeyi denedim. Verimli bir sonuç alamadım. Yazılımı tekrar kurduğumda sorun kalmıyor her şeyi oynatıyor ancak son birkaç gündür hemen her 2 açılıştan birinde sorun yaşamaya başladım. Bu konuda ne yapabilirim? Donanımsal bir şey olduğunu düşünmüyorum. Benzer konularda açılan başlıklarla ilgili gerçek anlamda bir fayda göremedim. Yardım ve yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

Kullandığınız yazılım güncel mi ?
Destek verilmeyen, güncelleme almayan bir yazılım olabilir mi ?
Doğru yazılım kullanıyor musunuz ? 32-bit ve 64-bit olarak ayrımları vardır.
Kullandığınız yazılım işletim sisteminiz ile uyumlu mu ? (Windows 10-11 vb. )

Merhaba evet. Eski ve yeni olarak sürücüleri denedim birkaç gün arayla son 5 gündür en güncel sürümü kurdum (Deneme sürümlerini asla kurmuyorum) 64 bit sistem ve güncel sürücüler

Bir çok kişide benzer şeyler duyuyor görüyorum ama malesef sağlıklı bir çözüme ulaşan göremedim ve hala ilgili veya çözen bir arkadaşımız yokmu merak ediyorum

Geri
Yukarı