Ekran kartım 45 derecedeyken 2700 RPM'de çalışıyor

thesuatt

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, bugün itibarıyla ekran kartım Red Dead Redemption 2 girdiğimde 45 derece bile olsa 2700 RPM fan hızı ile çalışıyor ve kasadan çok gürültülü ses geliyor, cidden rahatsız ediyor. Ve ekran kartı %100 falan da değil. Benim bildiğim derece yüksek ise bu RPM değeri normaldir ama derecede düşük. Çözümünü biliyor musunuz?
WhatsApp Image 2021-02-20 at 17.55.49 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-20 at 17.55.49.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar, bugün itibarıyla ekran kartım Red Dead Redemption 2 girdiğimde 45 derece bile olsa 2700 RPM fan hızı ile çalışıyor ve kasadan çok gürültülü ses geliyor, cidden rahatsız ediyor. Ve ekran kartı %100 falan da değil. Benim bildiğim derece yüksek ise bu RPM değeri normaldir ama derecede düşük. Çözümünü biliyor musunuz?
MSİ after burner uygulamasından ayarlayabilirsiniz fan hızını.( Otomatik yapmanızı tavsiye ederim)

Afterburnerdan yapabilirsiniz fan ayarlarını.

Bios dan filan oynamadınız değil mi?
Hayır hocam.
Afterburnerdan yapabilirsiniz fan ayarlarını.
Anlasam yapacağımda :D neyse bi youtube'dan bakayım. Afterburner kısmıda bu şekilde.
Hangi model? MSI veya ASUS ise yüklü programları varsa bir bak derim. MSI Afterburner kullanıyorsan da orada bir ayar açık kalmış olabilir. 2700 RPM olmaması lazım drone gibi o ne öyle.
Ayarlanıyor sekmesinden her şeyi Manuel'e çek elinle özel fan ayarı ayarla.
Hocam kaça çekmem gerekiyor?

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    405,6 KB · Görüntüleme: 43

Yeni konular

Geri
Yukarı