Ekran kartım arızalı bilgisi olanlar baksın

carmelo

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Beylikdüzü, İstanbul
Daha fazla  
Merhaba

Sorunum şu: Vapor-x HD5850 Ekran kartım oynadığım oyunlarda (cs:go, LoL) ekranda anlık donmalar yaşıyorum, çok ufak milim donmalar ama sıklıkla. Fps ise yüksek değerlerde iken yapıyor.

Farklı kullandığım Ekran kartımda böyle bir sorun yok, ama düşük seviyede bir kart.

Çözüm için denediklerim:
-Format atılıp denendi sorun aynı
-Isı değerleri 40-55.

Pc özellikleri:
Fx4 4100
GA-780T-D3L (PCI-E 2.0)kart
8GB Kingston hyper-x
Elite RC-431 500watt.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun grafiklerini düşürüp 1-2 saatlik bir test yapın. Güncel sürücüleri kurun. Windows 8 veya 8.1 kurun.

Aynı sorun bendede var amnesia machine for pigs oynarken fps 60 ' da iken görüntüde saniye donmaları yaşanıyor. Sıklıkla. Ve bazen ekran kitleniyor mouse bile hareket etmiyor resetliyorum bilgisayarı. Bazende bilgisayar uyku moduna geçiyor, mouseyi hareket ettiriyorum fakat ekrana görüntü gelmiyor. Bir kerede ekranda siyah çizgiler oluşmuştu falan filan.:)

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Ayrıntıya gireyim HD5850 arkadaşımın kullanmadığı bir kart ve takmaya başladığım andan itibaren böyle bir şey oluştu. Kartta bir problem olduğu kesin. ULTRA veya DÜŞÜK kalite farketmiyor. Gayet yüksek fps alıyorum.

Bahsettiğim şey çok milim titremeler ama sıklıkla örnek oyundaki karakter yürürken titriyor.

Su anda mecburen eski ekran kartımı taktım. Hiç bir sorun yok ama düşük seviye ddr3 kart :(

Asus vs238 23" LED monitör HDMI çıkışlı kullanıyorum.

Dscn2492.jpg

Güç kaynağın yetiyor.
İşlemcin darboğaz yapmaz.

Geriye yüksek ısı kalıyor.
Oyun esnasında işlemci ve ekran kartı ısılarını kontrol eder misin ? (SpeedFan programını kullanabilirsin.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı