Ekran kartım arızalı olabilir mi?

Ekin-93

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sorular yaklaşık 3 ay önce bilgisayar rutin çalışırken ekran birkaç saniye kararıp tekrar normale dönmesi ile başladı. Pek önemsemedim.

2 gün öncesine kadar Bilgisayar açılırken yahut oyun oynarken ekranda resimdeki gibi şekiller çıkmaya başladı.
JLQOqW.jpg

Ve bundan sonra güya mavi ekran verip kapanmaya başladı. Mavi ekran da şöyle :)

DX7yBZ.jpg

Ondan sonra acaba yazılımsal sorun mu var diye düşündüm. Farklı HDD taktım ve temiz bir kurulum yaptım. Daha kurulum bitti ve bilgisayar açılırken ekranda böyle şekiller çıkmaya başladı.

Daha sonra bir test programı indirdim ve test ederken şöyle görüntüler ile karşılaştım.

1PJGgG.jpg

MYdav2.jpg

Dikkat: Ekrandaki görüntü telefonun bozuk çekmesi değil. Aynen gördüğüm şekildedir.

Şimdi bilgisayarın modeli Toshiba Sattellite C855-14X AMD Readon 7610 HD graphic kartı var ama mainboarda bütünleşik. Bu durumda eğer ekran kartı arızalı ise ne kadar maliyeti tutar ortalama? Yaptırmaya değer mi? Eğer yazılımsal bir problem ise (pek ihtimal dahilinde değil gerçi) Nasıl çözülür?

Bu bilgisayar çöp mü oldu yani şimdi? :(

İlgilenecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürlerimi sunarım.

Ekran kartı çipi değişiyor olması lazım yada tamir olabiliyor. O kadar da maliyetli bir şey olduğunu sanmıyorum. Garantisi devam ediyor ise gönder.

Yaklaşık 2 ay öncede bilgisayarımda böyle oluyordu. Hiç garanti,teknik servis gibi şeylerle uğraşmadım. Fişini çektim bir kaç saat dinlendi. O günden beri sıkıntı yaşamadım. Dene bence. Fakat senin Ekran kartın sıkıntılıdır bilemem sadece öneri dediğim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Doğrusu bu .
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Yanlışı.
Doğrusu:
Anakartı fırınlama hatalı bir davranış olur.
@Semi Sende bir servise göster belli olmaz soğuk lehim olmuştur belki Kurşunsuz lehim sorunlu olmuş HP'nin başını ağrıtmış.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı