Ekran Kartım Boştayken Isınıyor

Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
10
Beğeni
1
#1
Son zamanlarda Gpu kullanımı sistem boştayken %100'ü buluyor.Bu doğal olarak sıcaklık ve ses sorunu olarak bana geri dönüyor. Ama herhangi bir tuşa basınca veya mouse'u hareket ettirince Gpu kullanımı normal seviyesine dönüyor.

Başta virüsten şüphelendim ve Kaspersky'la tarattım. Ama hiçbir şeye rastlamadı. Sorunun çözümünü bilen ve yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
 
Katılım
17 Nisan 2013
Mesajlar
251
Beğeni
56
#3
Sen bilgisayar başında yokken GPU bir şeylerle uğraşıyor o zaman nasıl norton pc başında yokken hataları bulup denetliyorsa senin ekran kartında birşeylerle uğraşıyor. Ekran kartının modelini belirtir misin ? Asus ise GPU tweak yazılımından usage bölümlerinin, ısı değerlerinin ekran görüntüsünü atar mısın ?
 
S

shankssan

Ziyaretçi
#4
Benim ekran kartım'dada aynı sorun vardı. Daha sonradan format attım düzeldi. Ardından bir idm crack ı indirdim onu cracklayınca tekrardan bas gösterdi silince düzeldi. Anladım ki o crack dan dolayı imiş. Sonradan mecburen idm nin orijinal tam sürümünü aldım artık hiç bir sorun yok:)
 
KS
KS
U
Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
10
Beğeni
1
#5
Driverım güncel AMD 13.4 sürümünde, Ekran kartım ASUS HD7970, idm'i uzun zamandır crackli olarak kullanıyorum zaten. Yeni olmaya başladı bu olay.

 
Son düzenleyen: Moderatör:
Katılım
26 Nisan 2013
Mesajlar
148
Beğeni
21
#7
Eski bilgisayarımda böyle bir sorun vardı ekran kartında değildi ama işlemci sürekli %100 çalışıyordu normal işlem yapınca biraz düşüyordu seninki ekran kartında oluyor anlaşılan ben formatla çare bulmuştum.
 
KS
KS
U
Katılım
9 Haziran 2013
Mesajlar
10
Beğeni
1
#8
Format atmak istemiyorum, formatı her zaman son çare olarak görmüşümdür. Idm'i bir silip tekrar deniyim olursa size dönerim.

Edit : Arkadaşlar, idm'i silip tekrar denedim ama sonuç değişmedi. Başka çözüm önerisi olan var mı?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular