Ekran kartım düşük hızlarda çalışıyor

Furkan0920

Hectopat
Sorunum SS'de gözüktüğü gibi.
Ekran kartını overclock yapmama rağmen hızı kendi kendine düşüyor. Oyun oynarken düşme sorunum yok ama Chrome falan gezinirken düşüyor bir daha hızı düzelmiyor bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor. Bunun bir çözümü var mı varsa yazabilir misiniz?
Sorunum.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Idle, yani bostayken dusmesi normal. Benim ekran kartimda dusuruyor MHz. Performanstan bir kayip yasamiyorsun sonuc olarak degil mi?

Üstüne yük binmiyorken neden boşu boşuna frekans yükseltip ısınsın? Asıl yükseltmesi gereken yerde yükseltiyormuş, chrome’da ekran kartına ihtiyacın yokki.

Oyun oynuyorken fan tekrar hızlanıyorsa zaten bu normal bir şey. Yük altında değilken fan yavaşlar. Bir de ekran kartı modeliniz nedir acaba? Eğer yavaşlamamasını istiyorsanız kendi sürücüsün den yapabilirsiniz.

Idle, yani bostayken dusmesi normal. Benim ekran kartimda dusuruyor MHz. Performanstan bir kayip yasamiyorsun sonuc olarak degil mi?
o ss deki hızlara düşüyor ve fps im oyunlarda çok düşüyor.
Üstüne yük binmiyorken neden boşu boşuna frekans yükseltip ısınsın? Asıl yükseltmesi gereken yerde yükseltiyormuş, chrome’da ekran kartına ihtiyacın yokki.
Ben çok chrome takılıyorum ve hep oyuna gircekken bilgisayara yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.
Chrome'da niye yüksek hizda calissin ki? Oyun oynarken, yani yük altindayken sorun yoksa dert edilecek bir durum yok.
Chrome takıldım oyuna geçtim hayla düşük hızlarda çalışıyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum bilgisayarı.
Oyun oynuyorken fan tekrar hızlanıyorsa zaten bu normal bir şey. Yük altında değilken fan yavaşlar. Bir de ekran kartı modeliniz nedir acaba? Eğer yavaşlamamasını istiyorsanız kendi sürücüsün den yapabilirsiniz.
ss de var ama nvidia gt 730 2 gb ddr3

o ss deki hızlara düşüyor ve fps im oyunlarda çok düşüyor.

Ben çok chrome takılıyorum ve hep oyuna gircekken bilgisayara yeniden başlatmak zorunda kalıyorum.

Chrome takıldım oyuna geçtim hayla düşük hızlarda çalışıyor yeniden başlatmak zorunda kalıyorum bilgisayarı.

ss de var ama nvidia gt 730 2 gb ddr3
Dostum gerek yok yeniden başlatmana. İnternette takıldıktan sonra oyununa gir oyna normale dönecektir o frekans

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı