Ekran kartım kasaya tam oturmuyor ne yapılmalı?

RexStriker

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bende Aero Cool'un Xpredator adlı kasası var, kullandığım ekran kartı ise Sapphire 7870 HD fakat kullandığım ekran kartı PCI Express slotuna tam olarak girmiyor yani yarısı giriyor minik bir kısım girmiyor istenirse SS atabilirim.

Sormak istediğim bu benim için herhangi bir problem yaratır mı, yaratırsa ne olabilir ?

Ayrıca ekran kartının DVI çıkışı HDMI çıkışı vs. bulunduğu bölüm kasanın arkasından bakınca biraz yamuk duruyor büyük ihtimalle kasadan kaynaklı sorun...

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bende Aero Cool'un Xpredator adlı kasası var, kullandığım ekran kartı ise Sapphire 7870 HD fakat kullandığım ekran kartı PCI Express slotuna tam olarak girmiyor yani yarısı giriyor minik bir kısım girmiyor istenirse SS atabilirim.

Sormak istediğim bu benim için herhangi bir problem yaratır mı, yaratırsa ne olabilir ?

Ayrıca ekran kartının DVI çıkışı HDMI çıkışı vs. bulunduğu bölüm kasanın arkasından bakınca biraz yamuk duruyor büyük ihtimalle kasadan kaynaklı sorun...

Yardım edenlere şimdiden teşekkürler.

Bence resmini bir at. O kasa yeterince büyük ve ekran kartına da yeterli sen takamamış olabilirsin diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adsız.png
Peki hemen çekeyim :D

Ekran kartın için 2 slot açtın demi arkasından ? Resimdeki gibi ?

Muhtemelen ekran kartının ucu anakartın üstünde kaldı. Ekran kartının çıkışı varya anakartın üstüne gelen demir parçayı biraz anakartın önüne getirmen gerek. Çok zorlamadan kastırabilirsin. 2. videoyuda iyi incele.

Murat beyin resimde işaretli bir şekilde göstermiş. Ama yamultmana gerek kalmadan yapabileceğini umuyorum. Çünkü doğru ayarlamadan direk bırakrısan böyle olabiliyor. Ki bende bu sorunu yaşadım. Az kurcalayınca fark ettim düzelttim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı