Ekran kartım kullanıma geçmiyor

Akarsu.843

Centipat
Arkadaşlar merhabalar, ekran kartı sürücülerini falan yükledim ama hala oyunlarda Intel'in HD Graphics 4000 ekran kartı kullanılıyor. NVIDIA denetim masasından seçtim Minecraft'ı ama düzelmedi ne yapmam gerekir yardım eder misiniz?

Güncel sürücüyü yüklediğine eminsen NVIDIA denetim masasında tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performans olarak seçersen olması lazım. Bir süredir AMD kullandığımdan NVIDIA'nın sistemini tam hatırlayamıyorum ama bu şekilde olması lazım öyle hatırlıyorum.
daha 2 saat önce falan formattan getirdim driveri günceldir bence çünkü adamlar normalde işini sağlam yapıyor
Güncel sürücüyü yüklediğine eminsen NVIDIA denetim masasında 3D grafik ayarları kısmına girip genel ayarlarda tercih edilen grafik işlemciyi yüksek performans olarak seçersen olması lazım.
dediğini yaptım olmadı
formattan önce bu sorunla gittim bilgisayarcıya formattan sonra düzelir dediler olmadı

Son düzenleme:
Daha 2 saat önce falan formattan getirdim driveri günceldir bence çünkü adamlar normalde işini sağlam yapıyor.

Dediğini yaptım olmadı.
Formattan önce bu sorunla gittim bilgisayarcıya formattan sonra düzelir dediler olmadı.

64 Bit GT740M sürücüsü.

32 Bit GT740M sürücüsü.

Önce şunu bir kur bilgisayarın kaç bitse ona göre indir. Bilgisayarıma girip sağ tık özellikler yapınca kaç Bit yazar. Yükleme ekranında temiz kurulumu seç yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlat ve dediğim ayarı tekrar yap bakalım olacak mı?

Ek olarak;
Denetim masasına gir, donanım ve ses kısmına tıkla güç seçenekleri var ona gir ve güç planını YÜKSEK PERFORMANS olarak seç.

Makinenin adaptörü prize takılı olsun ve güç seçeneğini "Yüksek performans" olarak ayarlayın.

Geri
Yukarı