Ekran kartım tam performansta değil

281746

Hectopat
Arkadaşlar selamlar öncelikle. Ben pek anlamıyorum anlayanlar arkadaşlar bir sorun olup olmadığını bir problem varsa söylemesini rica ediyorum.
Bir uygulama kuracaktım ve setup arayüzünde ekran kartımın yanında 1073MB yazıyordu ekran kartım 8000 MB ve o yazı kırmızıyla yazıyordu, kuruluma o yüzden devam etmeme izin vermedi. Yardım edin lütfen :)

Dosya Ekleri

• DirectX Tanı Aracı 11.02.2020 05_17_40.png
    DirectX Tanı Aracı 11.02.2020 05_17_40.png
    11,5 KB · Görüntüleme: 117
Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum ne ile alakalı ve o hatayı görselleştirebilir misiniz?
sistemim toplama aldığımda Ram mhz tam hızında değildi bios 2019 ilk sürümleriydi yani bilgisayar eve ilk geldiğinde aslında kısıtlı çalışıyormuş bunu araştıra araştıra öğrenip her şeyini hallettim şimdide bu ekran kartını kendim halledemeyince yardım alayım dedim. Ek bilgi olarak sunuda söyleyeyim ekran kartı 1 ay öncesinde boşta 32 dereceyken simdi boşta 41 derece.

Dosya Ekleri

• Setup 11.02.2020 17_22_21 (2).png
    Setup 11.02.2020 17_22_21 (2).png
    128,1 KB · Görüntüleme: 95
sistemim toplama aldığımda Ram mhz tam hızında değildi bios 2019 ilk sürümleriydi yani bilgisayar eve ilk geldiğinde aslında kısıtlı çalışıyormuş bunu araştıra araştıra öğrenip her şeyini hallettim şimdide bu ekran kartını kendim halledemeyince yardım alayım dedim. Ek bilgi olarak sunuda söyleyeyim ekran kartı 1 ay öncesinde boşta 32 dereceyken simdi boşta 41 derece.
Yüklemeye çalıştığınız şey ne? Boyutla alakalı sorun olduğunu sanmıyorum. Oyun oynarken 6GB VRAM kullanımına kadar çıkabilirsiniz. Ya daha yüksek ekran kartı istiyor ya da VRAM i yanlış test etti.
Ekran kartını test ediniz bir oyunda filan MSI Afterburner ile. Ya da benchmark testi yapınız.

Yüklemeye çalıştığınız şey ne? Boyutla alakalı sorun olduğunu sanmıyorum. Oyun oynarken 6GB VRAM kullanımına kadar çıkabilirsiniz. Ya daha yüksek ekran kartı istiyor ya da VRAM i yanlış test etti.
Ekran kartını test ediniz bir oyunda filan MSI Afterburner ile. Ya da benchmark testi yapınız.
Tamam test edip geri bildirimde bulunacağım şunuda ekleyeyim tuhaf şekilde mb warband bilirsiniz 10 yıl önce çıkmış oyunda bile kasıyor...

Tamam test edip geri bildirimde bulunacağım şunuda ekleyeyim tuhaf şekilde mb warband bilirsiniz 10 yıl önce çıkmış oyunda bile kasıyor...
Driverırlarınızı yanlış yüklemediniz değil mi ya da hatalı kurma gibi. Grafiği işlemci ile açıyor diyeceğim, işlemciniz ryzen 5 2600 galiba.
Benchmark sitelerinden benchmark yapıp diğerleri ile karşılaştırın bir bakalım.

Driverırlarınızı yanlış yüklemediniz değil mi ya da hatalı kurma gibi. Grafiği işlemci ile açıyor diyeceğim, işlemciniz ryzen 5 2600 galiba.
Benchmark sitelerinden benchmark yapıp diğerleri ile karşılaştırın bir bakalım.
inan ki piyasada ki en yüksek sistem isteyen oyunları bile rahat oynadım ama mb warband gibi oyunlarda kasıyor asıl olay şu toplama sistem olduğu için bios dahil hiçbir ayarı kurulu gelmedi hepsini kendim yaptım Nvidia denetim masası ayarlarını yapmadım tek önerilen de duruyor. Ekran kartından pek anlamam kurcalayıp bozmak istemedim. genel olarak resimlerde gözüktüğü şekilde eğer konu hakkında bilginiz varsa bir terslik olup olmadığı hakkında aydınlatırsanız sevinirim. BattlefieldV oynadım 20-30 dakika sonuç resimde. Mb warband özel oyun kurdum (hata kodlarının sebebi moddan) eski notebookta oynadıgımda bile size 150 savaşta kasmıyordu böyle bir bilgisayarda 400 kişilik bile olmayan savaşın kasması beni cıldırtıyor korsanda değil oyun orjinal oyunda da aynı craklide belki düzelir dedim yine düzelmedi adam akıllı sefasını süremedim eski bir oyunun bile.
Not: tüm grafikler fullde ayrıca battlefield oynarken GPU kullanımı %60 ı geçmedi mb warbanda da %18
Benchmark nasıl yapılıyor bilmiyorum link atabılıyor musunuz acaba?

Dosya Ekleri

• MSI Afterburner  11.02.2020 21_13_51.png
    MSI Afterburner 11.02.2020 21_13_51.png
    130,5 KB · Görüntüleme: 94
  • Battlefield™ V 11.02.2020 20_36_17.png
    Battlefield™ V 11.02.2020 20_36_17.png
    724,6 KB · Görüntüleme: 76
  • Mount&Blade Warband 11.02.2020 21_13_18 (2).png
    Mount&Blade Warband 11.02.2020 21_13_18 (2).png
    778,5 KB · Görüntüleme: 70
  • DX11 video memory size test 11.02.2020 21_19_43.png
    DX11 video memory size test 11.02.2020 21_19_43.png
    3,4 KB · Görüntüleme: 87
Benchmark siteleri mevcuttur. Benim bildiklerim sitede yasaklı.
Mout and Blade için inceleyin;

Battelfield için de stok işlemciniz yetersizdir muhtemel. Overclock ile 3.9GHz e çekip kullanınız. GPU kullanımı artar.

Bunlarla beraber GPU kullanımı artacaktır.

VRAM:6GB görünüyor sorunsuz. Yüklemeye çalıştığınız uygulama neden öyle yapıyor bilmiyorum. Onunla alakalı başka başlık açmanız lazım.

Benchmark siteleri mevcuttur. Benim bildiklerim sitede yasaklı.
Mout and Blade için inceleyin;

Battelfield için de stok işlemciniz yetersizdir muhtemel. Overclock ile 3.9GHz e çekip kullanınız. GPU kullanımı artar.

Bunlarla beraber GPU kullanımı artacaktır.

VRAM:6GB görünüyor sorunsuz. Yüklemeye çalıştığınız uygulama neden öyle yapıyor bilmiyorum. Onunla alakalı başka başlık açmanız lazım.
MB warbanda yönelik ayarları yapınca grafikler düşücek ama değil mi?
birde şuan tam olarak ne yapmamı önerirsiniz Gpu kullanımı için pek anlamadım kusura bakmayın :)
Yani Msı afterburnerdan acıp overclock mu yapayım detaylı söylerseniz yanlışlık yapmıyım yardımınız içi teşekkürler bu arada.

Warband için ordaki metinlerden şunu düzeltin;
max_framerate = 120
Dikey senkranizasyon açık ise kapatın. Tasarruf modu gibi ayarlar var ise hem oyunda hem PC de kapatın.
İslemci overclock işlemi için birçok rehber bulunmaktadır. AMD'nin kendi yazılımı ile ya da BIOS'dan kendiniz yapabilirsiniz.
Anakartınızın modeli nedir?
Test yaptığınız oyun yüksek işlemci gereksinimi duyuyor. İşlemci gerekli gücü sağlayamazsa ekran kartı da tam güçte kullanılmaz.
Overclock değerlerini size ezberden söyleyebilirim ama kendiniz deneyerek stabil değeri bulursanız daha iyi olur.
Bir de stok soğutucu mu kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı