Ekran kartım ve işlemcim ısınmıyor

Defkhammet

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar 4 sene önce toplamış olduğum bilgisayarı sadece bir kere ısınmış olarak gördüm o da işlemcimdi ve termal macun kuruduğu için bilgisayarım yük altında CPU 65'i GPU ise 62'yi geçmiyor. Ne yaparsam yapayım ısınmıyor. Bu mükemmel bir sistem olduğu için değil biliyorum çok güçlü olmadığı için falan mı acaba onu merak ediyorum.
Sistem
MSI R7 370 Gaming 2 GB 256Bit GDDR5
i5 6500 3.2GHz 6MB
Cooler Master G750M 80+ güç kaynağı
8 GB RAM
ASUS B150M PRO anakart
W10Pro 64 Bit
Cevaplarınız için teşekkür ederim

Bilgisayarınızın şu iki ayarı resimde olduğu gibi mi?

Bu ayarların sıcaklığı ahım şahım azaltacağını hiç sanmıyorum.
Ne güzel işte ısınma sorunun yok benim bilgisayarı senede bir termal macun sürmeme rağmen 70 derecenin altına zor indiriyorum bence değerler çok iyi.

Termal macunu hatalı sıkıyor olabilirsiniz.

Sadece oyunda değil hiçbir şeyde bilgisayarın performansını etkilemez. (Güç tasarrufu modu hariç) bizim millet o ayarları yanlış anlıyor olay sadece bundan ibaret yoksa Microsoft standart ayar olarak dengeli modu kullanmazdı eğer performansa negatif bir etki yaratsaydı.

Haklısın bende denemelerim sonucunda gördğm zaten bir fark olmadığını oyuna girince zaten otomatik performans moduna alıyormuş gibi oluyor.
Ne güzel işte ısınma sorunun yok benim bilgisayarı senede bir termal macun sürmeme rağmen 70 derecenin altına zor indiriyorum bence değerler çok iyi.

Arkadaşların dediği gibi Afterburner'dan baktım ekran kartı %95-98 arası çalışıyor işlemci ise 3.3GHz'lerde çalışıyor tam performanslarındalar yani RAM aldığımda ani FPS düşüleri de gitti dün hava bayağı sıcaktı yine de 65I geçmedi güçlü bir sistem olmadığı için ısınmıyordur belki. Çünkü bir kaö video izlemiştim benim ekran kartından üstğn modelini hatırlamıyorum 70'li derecelere normal diyordu adam. Senin sistemde öyledir belki. Çünkü ne kadar güç çekilirse o kadar ısı oluşur.

Aynı sorunu bende yaşıyorum eskiden GTA 5'i orta ayarlarda ısınarak takılmadan açardı şimdi 62 dereceyi geçmiyor ve GTA 5 en düşük ayarlarda kasıyor sanki bilgisayar işlemciyi kullanmıyormuş gibi hissediyorum.

Merhabalar arkadaşlar 4 sene önce toplamış olduğum bilgisayarı sadece bir kere ısınmış olarak gördüm o da işlemcimdi ve termal macun kuruduğu için bilgisayarım yük altında CPU 65'i GPU ise 62'yi geçmiyor. Ne yaparsam yapayım ısınmıyor. Bu mükemmel bir sistem olduğu için değil biliyorum çok güçlü olmadığı için falan mı acaba onu merak ediyorum.
Sistem
MSI R7 370 Gaming 2 GB 256Bit GDDR5
i5 6500 3.2GHz 6MB
Cooler Master G750M 80+ güç kaynağı
8 GB RAM
ASUS B150M PRO anakart
W10Pro 64 Bit
Cevaplarınız için teşekkür ederim
FPS sıkıntısı vs. yoksa dert etme, benim ki hem 90 derece oluyor hem 15 fps veriyor, şükür et.

FPS sıkıntısı vs. yoksa dert etme, benim ki hem 90 derece oluyor hem 15 FPS veriyor, şükür et.

Hocam ben eskiden 80 derece de GTA 5 kasmadan orta ayarlarda oynardım şimdi ise 62 derecede en düşük ayarlarda o kadar çok kasıyor ki oynanmıyor sistemimi kullanmıyormuşum gibi geliyor bir fikriniz var mıdır?

Hocam ben eskiden 80 derece de GTA 5 kasmadan orta ayarlarda oynardım şimdi ise 62 derecede en düşük ayarlarda o kadar çok kasıyor ki oynanmıyor sistemimi kullanmıyormuşum gibi geliyor bir fikriniz var mıdır?

Ekran kartı modeliniz nedir? Bir de format atmayı denediniz mi?
FPS sıkıntısı vs. yoksa dert etme, benim ki hem 90 derece oluyor hem 15 FPS veriyor, şükür et.

Hocam kartı sattım yenisi gayet ısınıyor teşekkürler 😂

920MX laptop ekran kartı ayrıca evet format atıldı ilk ay cayır cayır çalıştı 2. ay tekrar aynı düzene geri döndü.

Hocam çeşitli sitelerden dikkatsizce yapılan indirmelerde çeşitli dosyalar iniyor Avast vb. bunları indirmediğinize dikkat edin. Formattan sonra hızlandıysa donanımsal olarak bir probleminiz olduğunu düşünmüyorum. Büyük ihtimal bu tarz yazılımlardan kaynaklı bilgisayarınız yavaşlıyor olabilir. Oyuna girmeden önce görev yöneticisinden çalışan gereksiz uygulamaları kapatmanızı tavsiye ederim. ya da bir format atıp oyunlarınızı güvenli kaynaklardan indirmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı