Ekran kartına overclock yapılamıyor

kandes2

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Memory clock arttırdım ve Heaven Benchmark başlattım, 30 olan FPS 5'lere düşmüştü ve memory clock 4000 civarlarından 1000'e düşmüştü, ayarları sıfırlayıp denedim ve aynı sonucu aldım, bunun üzerine driver yenileyip OC yaptım, +300 memory clock verdim ve sorun olmadı, sonra +350 memory clock, +30 core clock, +20 core voltage verdim (değerler aynı sorun olur mu diye deneme amaçlı) ve yine FPS 5 civarlarına düştü ve memory clock 1000'e düştü. Ayarları sıfırlasam da düzelmiyor. Sizce sorun nedir? Şu an yeni driver kuruyorum tekrar OC deneyeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende MSI Gaming X modeli var ve bu şekilde kullanıyorum. Memory clocktansa Core clock artırmanız daha iyi olur voltaj vermeden.

1669927122574.png

Afterburner üzerinden ayarları sıfırlayıp ardından DDU ile 0'dan kurulum sağlamayı denediniz mi?

Evet. Zaten 2-3 FPS verince Afterburner üzerinden ayarları sıfırlasam bile düzelmiyor, driver kuruyorum yeniden.

Şimdi sorun olmadı ama +30 core, +300 memory clock verip beyaz ekran yedim ve 930 olan puan 830'a düştü. OC potansiyeli desen var 👍

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı