Ekran kartında soldan ikinci rakam tutmuyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan Sekmen

Hectopat
Daha fazla  
  • İntel hd graphics 4000 ile
  • Battlefield 3
  • Sniper elite v2
Sniper elite nazi zombie army de kasmıyor. Bu oyunlarda ama hd 5450 ekran kartımla bu oyunlar kasıyor. Ancak en düşük ayarlarda 30fps de oynayabiliyorum. Benim demek istediğim intel hd graphics 4000 in soldan ikinci rakamı 0 ama sapphıre hd 5450 soldan ikinci rakamı 4 normalde hd 5450nin daha iyi olması lazım. Ve çoğu ekran kartlarında da bu uyumsuzluk oluyor. Bunun sebepleri nedir madem böyle niye soldan ikinci rakam önemlidir diyorsunuz? Sizin bilginizi sorgulamıyorum ama kafama bu takıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Birinci olarak İnterl HD Graphics oyun oynatmak için değildir. 5450 daha yüksek performans verecektir. Oyunları siz harici ekran kartından oynarsınız ve bu bazen İntel olarak gözükür. Soldan ikinci rakam hala geçerli sayılabilecek bir teoridir.

Galiba siz oyunu başka ekran kartından oynayıp intel hd 4000 olarak gördümüssündür dediniz. Yanlış anlamadıysam yanlız böyle bişe olması mümkün değil de laptopta tek ekran kartı var oda intel hd4000.
Sapphire hd 5450 de cod black ops 2 kasıyor. Ama intel hd 4000 de kasmıyor. Ama çoğu ekran kartındada bu böyle.

Hocam kendim laptop kullanıcısyım. Siz oyunda iken ekran kartı İntel HD Graphics olarak gözükür. Ekran kartınız var ise böyle bir şey mümkün değil. Onboard laptopta oluyor mu emin değilim. Şöyle bir şey yapınız. Başlata geliniz ''dxdiag'' yazıp aratınız gelen kutucuğa tamam cevabını veriniz. Üst kısımda ekran kutucuğunu seçiniz ve oranın ekran görüntüsünü alıp buraya gönderiniz.

Dell latıtude e5430, i5 3230m, 4gb ddr3, hd graphics 4000 laptobu ben 1yıl kullandım ama şuan bende değil o yüzden atamıyorum. Ama tek ekran kartlı bu laptop.

Birde x1950xtx ekran kartı var internette gördüm. Soldan ikinci rakamı 9 ama asus gtx 750ti bundan daha fazla performanns veriyor buda bir örnek.

Hocam bir laptopta 2 ekran kartı çok üst düzeylerde var zaten. Ama araştırdım da İntel'i kullanıyormuş. Ekran kartı olmadığını gösterir bu. Onboard deriz buna. İşlemcinin grafik yongasının kullanımıdır.

Evet onboard ama soldan ikinci rakam işi bazı ekran kartlarında yanlış sonuç veriyor doğru değil mi?

dell latıtude e5430, i5 3230m, 4gb ddr3, hd graphics 4000 laptobu ben 1yıl kullandım ama şuan bende değil o yüzden atamıyorum ama tek ekran kartlı bu laptop

birde x1950xtx ekran kartı var internette gördüm soldan ikinci rakamı 9 ama asus gtx 750ti bundan daha fazla performanns veriyor buda bir örnek

Hah işte bu büyük bir hata. x1950'nin çıkış tarihi ile 750ti bir mi ? Mimarileri farklı ve daha bir sürü şey. Siz aynı süre içinde çıkan ekran kartları arasında 2. rakam kıyaslaması yapabilirsiniz.

Teşekkürler şimdi anladım aynı mimari ve aynı yıl çıkan ekran kartlarında bunu kıyaslamak doğru olur anladım hocam. Teşekkürler.

Ne demek vazifemiz :) .

Ekleme: Nvidia ve AMD aynı mimariyi kullanmıyor o yüzden iki taraf arasında rakam yerine güç tüketimi, fiyat ve performans bakımından değerlendirmek gerekiyor. Bunun içinde karşılaştırma videolarını izlemenizi tavsiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı