Ekran kartından cızırtı sesi geliyor

Yiğitrrr

Decapat
Daha fazla  
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ekran kartına telefon yakın bir şekilde ve kapağı açık olarak kaydettim böyle bir ses geliyor. Nedir acaba? FurMark testinde Max 60 derece gördü 8X'de ve sadece 99 kullanım gibi yüksek kullanımlarda yapıyor başlarda yoktu sanırsam ama gariptir ki FurMark'ta daha az ses geliyor. Forza'da falan daha belirgin. Cevaplarınızı bekliyorum bir de önceki soruma cevap verirseniz sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam aynısı benim RTX 3060 Ti'mda ETS 2 oynarken başıma geldi, bir arkadaş V-Sync açmamı önerdi, denediğimde cızırtı kesilmişti. Siz de oynadığınız oyunlarda V-Sync açmayı dener misiniz acaba?

Çok teşekkür ederim ASUS marka benimki sorun var yazılmış bazı forumlarda ondandır herhalde bir de AIDA test sonuçları atmıştım göz atar mısınız? Yeni konu oluşturmayım hiç.
Hangi durumda kaç dereceye çıktığına bağlı bu soru. Ayrıca kasa ve soğutma da önemli. Bunları belirtirseniz daha sağlıklı bir yargıda bulunabiliriz. Daha da ileri gidersek işlemcinin çalıştığı frekans, voltaj değeri bunlar da önemli.

Kasam Xigmatek sirocon III stok fan frekans değişiyor sürekli bir test sonucu atmıştım bakar mısın?
Peki neden titreme yapıyor bir bilginiz var mı sadece 3 4 kere titriyor ve kesiliyor temas yok fanlara.

Kasam Xigmatek sirocon III.

Kasanın hava akışı aşırı iyi sayılmaz. Önünde temperli cam var. Alttan ve kasanın sağındaki hava kanallarından içeri hava sağlanıyor.

Stok fan frekans değişiyor sürekli.

Bu cümleden AMD bir işlemci olabileceği yargısına ulaştım, modeli nedir peki?

Bir test sonucu atmıştım bakar mısın?

Test sonucu göremedim ben, tekrar atar mısınız?

Kasanın hava akışı aşırı iyi sayılmaz. Önünde temperli cam var. Alttan ve kasanın sağındaki hava kanallarından içeri hava sağlanıyor.

Bu cümleden AMD bir işlemci olabileceği yargısına ulaştım, modeli nedir peki?

Test sonucu göremedim ben, tekrar atar mısınız?

Intel i5 10400F atayım tabii ki de.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı23.PNG
    Ekran Alıntısı23.PNG
    27,9 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran Alıntısı31.PNG
    Ekran Alıntısı31.PNG
    24,6 KB · Görüntüleme: 53
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda ekran kartına telefon yakın bir şekilde ve kapağı açık olarak kaydettim böyle bir ses geliyor. Nedir acaba? FurMark testinde Max 60 derece gördü 8X'de ve sadece 99 kullanım gibi yüksek kullanımlarda yapıyor başlarda yoktu sanırsam ama gariptir ki FurMark'ta daha az ses geliyor. Forza'da falan daha belirgin. Cevaplarınızı bekliyorum bir de önceki soruma cevap verirseniz sevinirim :)

Bobindir değilse de fandır çünkü mikrofonu sabit tutmamışsınız ses düzensiz geliyordu :)

Intel i5 10400F atayım tabii ki de.

CPU sıcaklığı maksimum 68 görünüyor ki çok iyi stok soğutucu ile. Teste başlamadan önce de 30 derecelerdeymiş sanırım.

İşlemci modeli neydi bu arada?

CPU sıcaklığı maksimum 68 görünüyor ki çok iyi stok soğutucu ile. Teste başlamadan önce de 30 derecelerdeymiş sanırım.

i5 10400F Intel dostum çekirdekleri 80 oluyor sadece o kadar eve boşta 30.

Az önce fark ettim kart sıcaklığı 55 dereceye gelincede geliyor bu cızırtı bir sorun var mıdır? Fan veya coil whine olduğunu nereden anlarım?

Çok teşekkür ederim ASUS marka benimki sorun var yazılmış bazı forumlarda ondandır herhalde bir de AIDA test sonuçları atmıştım göz atar mısınız? Yeni konu oluşturmayım hiç.
Test sonuçlarından anlamıyorum maalesef, sadece başıma gelen bir olay olduğu ve VSync açarak sorundan kurtulduğum için önermek istedim. Ekran kartım monitörümün desteklediği kareden fazlasını vermeye çalıştığı için Coil Whine yapmaktaydı, FPS'i 60'a sabitlediğimde sorun ortadan kayboldu.

Az önce fark ettim kart sıcaklığı 55 dereceye gelincede geliyor bu cızırtı bir sorun var mıdır? Fan veya coil whine olduğunu nereden anlarım?

Yük daha önemli benim bildiğim kadarı ile. Coil whine ses harici hiçbir esprisi olmayan bir şey. Fan olup olmadığını anlamak için fanların titreşim yapıp yapmadığını kontrol edebilirsiniz.

Belki SYS fan bağlantısını sökerek fanlardan birini etkisiz hale getirerek bakabilirsiniz.

Hocam aynısı benim RTX 3060 Ti'mda ETS 2 oynarken başıma geldi, bir arkadaş V-Sync açmamı önerdi, denediğimde cızırtı kesilmişti. Siz de oynadığınız oyunlarda V-Sync açmayı dener misiniz acaba?

Far Cry 6 ya girince dizzz diye bir ses geliyordu. Dediğinizi yaptım düzeldi. Başka oyunlarda yapar mı bilmiyorum başka oyun kurmadım çünkü. Çözüm için çok teşekkür ederim 😊

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı