Ekran kartından cızırtı sesi geliyor

@Gapirkont bir zararı olmaz. Ses çok rahatsız ediyorsa gönderebilirsin.

2060 kartımda da vardı. Sıfır 3070 aldım onda davar. Aşırı rahatsız etmiyorsa uğraşma mağdur olursun.

Bu arada 3. saniyeden sonra gelen sesten bahsediyoruz değil mi? Çünkü daha öncesinde işlemci fanının uçağa benzer sesi geliyor. Mağdur olursun derken? Ne gibi bir sorun yaşayabilirim?

Servis böyle konularda günlerce bekletip sonra elimizde yok, şu kadar fark verirsen şu kartı veririz diyebilir.

Anladım. İstediğim zaman gönderme hakkım var değil mi? Yani mesela 2-3 ay boyunca kullandım, sonradan rahatsız olmaya başladım ve garantiye gönderdim. Böyle bir şey yapabilirim değil mi garanti sürem bitmediği sürece.

3. saniyede başlayan o tıslama sesinden mi bahsediyorsun? O coil whine değil fan çok hafif sürtüyor veya ses yapıyor gibi. İşlemci fanı çığlık atarken onu duyabilmek de iyiymiş.

Evet hocam o sesten bahsediyorum. Bilmiyorum fan 0 dB ayarındayken %25'e getirdim o ses yoktu, yavaş yavaş artırdım ve o sesi duyamadım. Oyuna veya 3DMark'a girince o ses gelmeye başlıyor. İşlemci fanı yükte olmamasına rağmen o kadar fazla ses çıkarıyor bu arada :D
3. saniyede başlayan o tıslama sesinden mi bahsediyorsun? O coil whine değil fan çok hafif sürtüyor veya ses yapıyor gibi. İşlemci fanı çığlık atarken onu duyabilmek de iyiymiş.

Fan sesini %25'e sabitleyip Valorant girmeyi denedim. Tam lobi gelirken bu sefer çok daha farklı çığlık atma gibi bir ses geldi, sonradan gitti. Umarım coil whine'dır ve bu şekilde kullanarak zarar vermem

Yeni konular

Geri
Yukarı