Ekran Kartından Gelen Cızırtı Sesi

Lrne

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar herkese, bugün şöyle kasayı bir dinlerken oyuna girince ekran kartından cızırtı geldiğini duydum. İnternette biraz araştırma yaptığım zaman bunun Coil Whine denen bir durum olduğunu anladım. Bazı yorumlarda Vsync ayarında sesin kesildiği söylenmiş denedim fakat olmadı. Kasanın kapağını kapatınca ses çok fazla belirgin değil fakat duyuluyor. İlerleyen zamanlarda herhangi bir sorun teşkil eder mi? Ürünü Hepsiburada üzerinden aldım, satıcı firma ise Teknobiyotik, bu ürünü göndersem bu sıkıntıdan dolayı sıfırı ile değiştirme şansları var mı? Her konuda bilgilendirip yardımcı olursanız çok sevinirim.

Sistemim;
AMD Ryzen 7 1700
MSI X370 SLI PLUS
ASUS GEFORCE GTX 1070
CORSAIR 2X8 16 GB DDR4 3200 MHz
CORSAIR CS750M 750W

Peki daha önce bu sebepten değişim alanı görüp ya da duydunuz mu? Şansım nedir merak ettim, gidip gelmesi vs uzun zaman alır gibi geliyor. Bu sistemde onboard görüntü alınamıyor bildiğim kadarı ile, uzun süre bilgisayarsız kalmak istemiyorum işlerim oluyor.

R7 1700 modelinde dahili GPU yok. Harici kart olmadan görüntü alamazsınız. Daha önce MSI GTX 1060 X 6 GB ekran kartımda CW vardı. Yurt dışı garantiliydi. Yurt dışına gönderdim, değişim olmadı. Kesin değişim olur diyemem, servisin inisiyatifine kalmış bir durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı