Ekran kartından gelen cızırtı

• Konuyu başlatan ckaracar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 20B
C

ckaracar

Ziyaretçi
Merhaba, ben de Asus Hd7970 DirectCu Top ekran kartı var. Ekran kartından cızırtı sesi geliyor ekran kartını çıkartıp bilgisayarı Onboard Vga ile çalıştırınca bu ses gelmiyor sadece ekran kartı takılı iken geliyor. Güç kaynağı 500W sizce ekran kartını garantiye mi yollamam lazım yoksa yapmam gereken başka birşey var mı? Neden ekran kartından cızırtı sesi çıkar.

HD 7970 ekran kartınızı takın ve çalıştırın. Ses geldiği esnada eliniz ile fanını durdurun. Ses kesiliyor ise garantiye gönderebilirsiniz.
Sizi çok rahatsız ediyor ise gönderin yani.

Birde sıcaklık değerleri ne durumda ? Belkide kendiği soğutmak için RPM miktarını yükseltiyor.

Güç kaynağı markasız 500W ise sorun güç kaynağındadır. Bilgisayarkurdu'nun yöntemini deneyin.

Kartı takıp çalışırken 2 fanını tek tek durdurun.

Merhaba, ben de Asus Hd7970 DirectCu Top ekran kartı var. Ekran kartından cızırtı sesi geliyor ekran kartını çıkartıp bilgisayarı Onboard Vga ile çalıştırınca bu ses gelmiyor sadece ekran kartı takılı iken geliyor. Güç kaynağı 500W sizce ekran kartını garantiye mi yollamam lazım yoksa yapmam gereken başka birşey var mı? Neden ekran kartından cızırtı sesi çıkar.

Güç kaynağı da yetersiz kalıyor olabilir eğer sistemde aşırı parça takılı ise.

Şimdi taktığımda ses gelmemeye başladı. Battlefield 4 Beta açıp deneyeceğim bakalım o zaman ses gelecek mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Recep abi benim ekran kartı powercolor turboduo r9 280x.Güç kaynağı ise Cooler Master rs 700 b.Ben de oyuna geldiğimde cızırtı yapıyor alt+tab yapıp masaüstüne geldiğimde cızırtı olmuyor.Bu sorunu nasıl düzeltebilirim?

Valla aynı sorun bende de var kardeş. Oyunlarda r9 290 çok hafif bir cızırdıyor, masaüstüne dönünce kayboluyor cızırtı. Fan kaynaklı olmadığını düşünüyorum.

Valla aynı sorun bende de var kardeş. Oyunlarda r9 290 çok hafif bir cızırdıyor, masaüstüne dönünce kayboluyor cızırtı. Fan kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
Aynı sorunu ben yaşıyorum şuan. Oyuna girdiğimde cızırtı başlıyor. Alt tab yaptıgımda kesiliyor cızırtı. Yardımcı olabilir misin ne yapmam gerekli ?

Oyun oynarken kulaklık kullanacaksınız :D Yada V-SYNC'i açın ki ekran kartını fazla yormayın, o zaman ses duymayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı