Ekran kartından görüntü alamıyorum

Turhan Sazak

Centipat
Merhabalar. Ekran kartı takılı değilken, onboard üzerinden görüntü alabiliyorum ama ekran kartından görüntü alamıyorum. Ekran kartından görüntü alamıyor iken klavye ışıklarını kontrol ediyorum. Işıklar düzgün çalışıyor. Caps Lock ve numlock tuşlarına basınca ışıkları kapanıp açılabiliyor. Ne olduğunu bilmiyorum. Dün gece bilgisayarı açık bırakıp uyudum. Sabah böyleydi. Ayrıca dönüştürücü kullanıyordum. HDMI to VGA. Sizce ne yapmalıyım?

Kabloları nasıl taktığınızı düzgünce gösterecek bir şekilde resim atar mısınız? Eğer yanlış bir kablo takılmışsa sorunu çözebiliriz. Bende aynı şekilde ikinci monitörde dönüştürücü kullanıyorum ama 1 senedir hiçbir sorun yaşamadım. Markası DARK.

Buyuk ihtimal donusturucudendir. Piyasadaki donusturuculerin yuzde 50'si cop.

Dün akşam çalışıyordu. Maalesef sorunun bu olduğunu düşünmüyorum teşekkürler.

Kablo değiştirmenizi tavsiye ederim ve VGA kullanmanızı önermem.

Monitörüm eski haklısınız eğer işin içinden sağlam parçalarla çıkarsam monitör değiştirmeyi düşünüyorum. Teşekkürler

Bilgisayarını televizyonuna veya başka bir monitöre bağlamayı dene dönüştürücüde sorun olabilir.

Maalesef televizyona HDMI ile dönüştürücüsüz bağlamama rağmen aynı şeyler oldu. Teşekkürler.

Kabloları nasıl taktığınızı düzgünce gösterecek bir şekilde resim atar mısınız? Eğer yanlış bir kablo takılmışsa sorunu çözebiliriz. Bende aynı şekilde ikinci monitörde dönüştürücü kullanıyorum ama 1 senedir hiçbir sorun yaşamadım. Markası Dark.

Maalesef şu an dışarıdayım. Siz nasıl takılması gerektiğini söylebilir misiniz? Ben HDMI erkegi ekran kartının HDMI dişi yuvasına yerleştirdim. Dönüştürücünün VGA dişi ucunu VGA kablosu ile monitöre bağladım. Qport HDMI to VGA markası ise. Dün çalışıyordu, şu an maalesef.

Driverdede sorun olabilir ekran kartlna tak kabloyu mknitöre bak ekran simsiyah ışığı kapanıb açılıyor ise Driver veya başka problemdir. Eğer taktığında monitörde kabloyu takın sinyal yok gibi şey yazarsa kanlodandır.

Direkt sinyal yok. Hiç görüntü alamıyorum. Başka bir kablo ile HDMI kullanarak televizyona bağladım sorun kabloda değil sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef televizyona HDMI ile dönüştürücüsüz bağlamama rağmen aynı şeyler oldu. Teşekkürler.

Ekran kartınız nedir? Arızalanmış olabilir.

Bir de BIOS sıfırlayıp öyle deneyin isterseniz.

Ekran kartınız nedir? Arızalanmış olabilir.

Bir de BIOS sıfırlayıp öyle deneyin isterseniz.

Ekran kartım rx460 oem 1024 shaders. Hocam bios'u sıfırlamayı deneyeceğim. Tekrar modli bios atmak zorunda kalacağım ama olsun. Umarım ekran kartı arızalı değildir. Hdmi kablomun bozuk olması daha lehime.
DDU ile driveri kaldırın öyle deneyin bide.
Ddu hakkında bir bilgim yok. Biraz araştırma yaptıktan sonra denerim. Teşekkürler
Merhaba tekrardan sorun ekran kartında imiş. Başka bir ekran kartı taktım görüntü aldım. Yarın profesyonel tamire vereceğim. Bir baksınlar yapılabilecek bir şey var mı diye. Herkese teşekkür ederim. Sonuçları buraya yazacağım.
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartına reballing yapmışlar, besleme voltajını kontrol etmişler. Fakat sorunun ne olduğunu anlamamışlar. Yeni kart alacağım ama diğer kartın peşini bırakmayacağım. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim. Eğer parasıyla tamir edebilirim diyorsanız bana ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı