Ekran kartından ses geliyor

64502

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar normal kullanımımda arada bir ses geliyor sonra gidiyor. Fakat oyuna girdiğim anda sürekli ve daha yüksek şekilde geliyor. Coil whine mı? 1 sene oldu neredeyse alalı 1-2 ay öncesine kadar böyle bir sorun yoktu. Garanti kapsamına girer mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Çok yüksek ihtimalle coil whine. Benim PSU'dan da CPU stres testinde geliyor. Sadece ses üretir, herhangi bir zararı yoktur. Çoğu PSU ve ekran kartında vardır hatta.

Belki vardı sen yeni farkettin dostum. Ya da ürün uzun süreli kullanımda ısıya bağlı olarak parçalar esnedi ve coil whine oluşmaya başladı.
Olabilir. Ses çok rahatsız edici boyuta geliyor oyun oynarken. Garantiye yollasam bir sonuç alır mıyım acaba? Burada gördüklerimde garantiden bir sonuç alınamıyordu.

Olabilir. Ses çok rahatsız edici boyuta geliyor oyun oynarken. Garantiye yollasam bir sonuç alır mıyım acaba? Burada gördüklerimde garantiden bir sonuç alınamıyordu.
Dostum coil whine ürünün çalışmasına engel teşkil etmediği için garanti kapsamına girmiyor. 60FPS sabitlediğin zaman ses azalıyor mu?

GPU BOOST'u -800 yapınca ses tamamen gidiyor fakat sorun şu ki ben bu ekran kartının performansını tam manasıyla kullanamayacaksam ne anlamı var. Canımı sıktı fakat uğraşacak şeyde değilim. Oyunları kulaklık ile oynayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı