Ekran kartını değiştirdikten sonra bilgisayar yavaş açılıyor

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. ASUS ROG STRIX GTX 1080 ekran kartı kullanıyordum. Daha sonra RTX 3060'a geçtim. Fakat bilgisayarım çok yavaş açılmaya başladı. Sürücüleri kaldırdım yeni sürücüleri kurdum. Yanılmıyorsam formatta attım, hatırlamamın nedeni bayağıdır böyle. Anakart BIOS güncelledim ama nafile. Bana mısın demiyor. GTX 1080 ile 9-10 saniye arası açılan bilgisayar şimdi 40 saniyede açılıyor.

Sistemim;
  • Ryzen 5 5600X.
  • ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi
  • Samsung 980 Pro 500GB NVMe M.2
  • Adata Spectrix XPG D60 8x2 4133MHz.
  • ASUS TUF Gaming RTX 3060.

IMG20210702174324.jpg

IMG20210702174232.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisiyarının açılma hızının ekran kartı ile alakası yok SSD ile alakalı. Eğer format atarken SSD'yi 2 böldüysen hzı kaybı yaşayabilirsin sorun bu olabilir. Tekrar format atıp tek sürücüye yükle.

Yok hocam formatta dikkat ettiğim şeydir bölmedim kesinlikle başka bir nedeni olabilir mi?
Bilgisiyarının açılma hızının ekran kartı ile alakası yok SSD ile alakalı. Eğer format atarken SSD'yi 2 böldüysen hzı kaybı yaşayabilirsin sorun bu olabilir. Tekrar format atıp tek sürücüye yükle.

Hocam bu arada BIOS'la alakalı bir sorun olabilir mi acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı