Ekran Kartını Temizledikten Sonra PC Kapanmaya Başladı

AlpKhanate

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi 4.5 senelik bilgisayarımın ekran kartını ilk kez açtım. Macununu yeniledim, tozlarını sildim ve geri taktım. Bilgisayar 3-15 dk arası Chrome'da dolaşırken bile pat diye kapanıyor. Monitörde sıkıntı yok test ettim. Bilgisayar kapandığında sadece görüntü gidiyor. Kasanın ışığı yanmaya devam ediyor ve fanlar çalışıyor.

Bu sorunun çözümü konusunda yardımcı olur musunuz? Sorunun ne olduğunu dahi anlayamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı Sorunu Bende Yaşamıştım Onboard üzerinden görüntüyü alıp deneyin eğer sıkıntı olmazsa ekran kartınızı tekrardan söküp iyi bir şekilde ve yanlış bir şey yapmadan temizleyin ve fanını ya da termal macunu iyi sürdüğünüze dikkat edin.(İlşallah sorununuz düzelir.)Çok PC den anlamıyor iseniz bir tanıdık bilgisayarcıya götürmeyi tavsiye ederim çünkü ekran kartına zarar verebilirsiniz

Aynı Sorunu Bende Yaşamıştım Onboard üzerinden görüntüyü alıp deneyin eğer sıkıntı olmazsa ekran kartınızı tekrardan söküp iyi bir şekilde ve yanlış bir şey yapmadan temizleyin ve fanını ya da termal macunu iyi sürdüğünüze dikkat edin.(İlşallah sorununuz düzelir.)Çok PC den anlamıyor iseniz bir tanıdık bilgisayarcıya götürmeyi tavsiye ederim çünkü ekran kartına zarar verebilirsiniz
Onboard üzerinden görüntü alınca sorun yaşıyor musunuz? Eğer öyle bir sorun yok ise büyük ihtimal ekran kartınızda bir sorun var.

Ekran kartını ve ramleri söküp tekrar taktım. İşlemci fanı gayet sağlam şekilde takılı. Şuan deniyorum bakalım kapanacakmı gene. Sanırım herhangibir basit oyun açınca bile kapanıyor. Ama ekran kartı gerektirmeyen işlerde kapanmıyor. Oyun açıp denicem bu mesajı yazdıktan sonra.
Onboard nedir bilmiyordum. Söylemeniz üzerine araştırdım. Anakartımda monitöre bağlayabileceğim bir port göremedim. Biostan açılıyormuş sanırım bide fakat orasıyla ilgili net bir bilgi bulamadım internette. Bios oldum olası karışık geliyor bana.

Görüntü kablosunu ekran kartı yerine anakarta takacaksınız.
Anakartta vga veya hdmi girişi yok

Anakart modelini yazarsanız ya da BIOS'un görüntüsünü buraya atabilirseniz daha kolay yardımcı olur arkadaşlar.

Anakart modelim
  • GIGABYTE 970A-D3 AM3+ AMD 970/SB950 DDR3 2000MHZ (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 ANAKART
Bios ss

30 40dk chrome açık halde beklettim. Kapanmadı. Warband gibi basit bir oyuna girdim 3-4. dakikada kapandı. Hemen tekrar açmaya çalıştım. Masaüstüne geldiğim gibi tekrar kapandı 3 kez. Isınma yok.

Onboard USB device ''enable'' gözüküyor, yani kullanılabilir ama ekran kartı ile mi ilgili bilmiyorum. UEFI BIOS kullanmadım hiç.

Bir de PSU'ya dokundunuz mu hiç? Onda bir sorun olma ihtimali var mı, koku gelme, kıvılcım vb. durumlar oldu mu PSU bölgesinde?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı