Çözüldü Ekran kartını ve RAM'leri çıkarttıktan sonra görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Kuru ve temiz bir diş fırçasıyla RAM slotlarini ve ekran kartı slotununu nazikçe ve iyice fırçalayarak temizle,
Ekran kartına ve RAM'lara çıplak elle dokunma mümkünse lastik eldiven giy,
Eldiven yoksa RAM ve ekran kartını parçaların olmadığı boş yerlerden tut,
RAM ve ekran kartının takılan yerlerini silgiyle temizle, tak Power tuşuna fiş çekiliyken 30sn boyunca bas bırak.
Daha sonra fişi tak dene çalışmazsa RAM'lerin yerini değiştir veya teker teker dene.
Çalışmazsa onboarddan görünü almayı dene.
Sistem özelliklerini de yazarsan daha iyi olur.
Statik elektrikten dolayı da olabilir, fişi çekiliyken güç düğmesine birkaç kez basın.

Genelde bunu RAM' lerden yapar illet bir şey RAM' lerin o altın sarısı uç kısmını silgi ile silip ram yuvasına biraz baskıyla takın.

Kuru ve temiz bir diş fırçasıyla RAM slotlarini ve ekran kartı slotununu nazikçe ve iyice fırçalayarak temizle,
RAM ve ekran kartının takılan yerlerini silgiyle temizle, tak Power tuşuna fiş çekiliyken 30sn boyunca bas bırak.
Daha sonra fişi tak dene çalışmazsa RAM'lerin yerini değiştir veya teker teker dene.

Çözüm
Tekrar denedim ram ve ekran kartının sabit olduğuna eminim şu an ama hala ekran gelmiyor

Hocam işlemci AMD ryzen 3 1200 anakart Asus a320m-f ekran kartı pny GT 1030 ram apacer panther 8gb ddr4 3200mhz

Ekran kartı ve RAM'leri temizlik için çıkardım. Sonra tekrar yerine taktığımda ekrana görüntü gelmedi.
Hocam herkese teşekkürler dediğiniz şeyleri yaptım uçlarını silgiyle temizledim güzelce yaptım oldu sağolasınız

Tekrar denedim ram ve ekran kartının sabit olduğuna eminim şu an ama hala ekran gelmiyor

Hocam işlemci AMD ryzen 3 1200 anakart Asus a320m-f ekran kartı pny GT 1030 ram apacer panther 8gb ddr4 3200mhz

Hocam herkese teşekkürler dediğiniz şeyleri yaptım uçlarını silgiyle temizledim güzelce yaptım oldu sağolasınız
Yardımcı olabildiğime sevindim

Geri
Yukarı