Ekran kartının %100 kullanılmaması

İşletim sistemi
Windows 10

Stingy

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi. Bu sorun sadece ETS 2 (multiplayer) ve GTA 5'te oluyor. Truckers MP'de bu sorunun normal olduğunu duydum ama GTA 5 gibi bir oyunda da böyle bir sorunun olması beni şüphelendirdi. Herhangi bir darboğaz, ısınma söz konusu değil. CPU, GPU kullanımı ise gördüğünüz gibi:

Dosya Ekleri

• ets 2 mp fps sorunu.png
    ets 2 mp fps sorunu.png
    3,8 MB · Görüntüleme: 124
Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çekirdeğe çok yüklenen bir oyundur kendisi. Özellikle MP modunda normal hocam.

Inkedeurotrucks2_2020_12_31_18_45_11_771_LI.jpg

Son düzenleme:
Sayın abonemiz, lütfen size daha iyi yardımcı olabilmemiz adına sistem özelliklerinizi yazınız.

İhtiyacı kadar kullanıyor olabilir.
''RTX 2060 Gaming Z / Ryzen 5 2600 @4.1 Ghz / B450M Mortar / XPG D41 2x8GB 3000mhz / CM MB511 RGB / 270GB m2 SSD / 1TB Seagate Barracuda HDD / CM ML240L v2 / CM Elite V3 600w''

Her bir çekirdeğin % kaç kullanıldığına bakıp geri bildireceğim.
Sayın abonemiz, lütfen size daha iyi yardımcı olabilmemiz adına sistem özelliklerinizi yazınız.

İhtiyacı kadar kullanıyor olabilir.
60 FPS üstü almıyoruz ki hocam :D
çekirdek.png

@isimsizkahraman Çekirdeklerin hiçbiri %100 kullanımda değil. Acaba sorun harddisk'te olabilir mi?

Son düzenleme:
Güç seçeneklerinin "güç tasarufu" modunda olmadığından emin olun, güç seçeneklerinden sistemi "nihai performans" moduna almayı deneyin, ayrıca Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız Nvidia Denetim Masası'na girip oradan "3D ayarlarının yönetilmesi" bölümündeki "güç yönetimi modu" bölümünü "maksimum performansı tercih et" diye değiştirmeyi dene.

Güç seçeneklerinin "güç tasarufu" modunda olmadığından emin olun, güç seçeneklerinden sistemi "nihai performans" moduna almayı deneyin, ayrıca Nvidia ekran kartı kullanıyorsanız Nvidia Denetim Masası'na girip oradan "3D ayarlarının yönetilmesi" bölümündeki "güç yönetimi modu" bölümünü "maksimum performansı tercih et" diye değiştirmeyi dene.
Cevap için teşekkürler. Maalesef faydası olmadı :(
Hocam işlemciyi overclock mu yaptınız? Stabil olmamış olabilir. Fabrikasyon frekans da deneyin.
Overclock yokken de bu sorun mevcuttu maalesef :(

Yeni konular

Geri
Yukarı