Ekran kartının bozuk olduğunu anlamak

YFK

Hectopat
Makaleler
8
Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım AMD Radeon HD8750M. Ekran kartıma herhangi bir sürücü yüklemeye kalktığımda bilgisayar donuyor. Ve sürücüyü kaldırana kadar düzelmiyor. Ben bu olayı 2021'in sonlarından beri yaşıyorum. O zamandan beri herhangi bir çözüm bulamadım. Artık son çare bilgisayarcıya götürmek var. Acaba bu ekran kartının arızasını anlamanın herhangi bir yazılımsal yolu var mıdır? NVIDIA'nın mods testi gibi bir şey. (donanımsal olarak çipe ulaşmayı denedim. Bakır borulara bağlı iki vida yalama olmuş. :()

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken ekran birkaç saniyeligine ekran kararıp tekrar geliyorsa oyun uyarılı kapanıyorsa ekran kartı bozuldugunu rahat anlaşılır bunu neden söyledigimi düşünüyorsan Excalibur laptop kullandıgımda başıma gelmişti.

Merhaba arkadaşlar. Ekran kartım AMD Radeon HD8750M. Ekran kartıma herhangi bir sürücü yüklemeye kalktığımda bilgisayar donuyor. Ve sürücüyü kaldırana kadar düzelmiyor. Ben bu olayı 2021'in sonlarından beri yaşıyorum. O zamandan beri herhangi bir çözüm bulamadım. Artık son çare bilgisayarcıya götürmek var. Acaba bu ekran kartının AR6ızasını anlamanın herhangi bir yazılımsal yolu var mıdır? NVIDIA'nın mods testi gibi bir şey. (donanımsal olarak çipe ulaşmayı denedim. Bakır borulara bağlı iki vida yalama olmuş. :()

Aynısı.

Oyun oynarken ekran birkaç saniyeligine ekran kararıp tekrar geliyorsa oyun uyarılı kapanıyorsa ekran kartı bozuldugunu rahat anlaşılır bunu neden söyledigimi düşünüyorsan Excalibur laptop kullandıgımda başıma gelmişti.

Hocam yanlış anladınız. Ekran kartı hiçbir şekilde tepki vermiyor. Yani kağıt üstünde var ama tüm işlemleri işlemcinin dahili kartı üstleniyor.

Sanırım sorunumu çözecek kimse yok. :(

Hocam yanlış anladınız. Ekran kartı hiçbir şekilde tepki vermiyor. Yani kağıt üstünde var ama tüm işlemleri işlemcinin dahili kartı üstleniyor.

Sanırım sorunumu çözecek kimse yok. :(

Yarına kadar bekle illaki anlayan biri yazacaktır.

Sizin kart maalesef sıkıntılı gözüküyor. Belki Reballing yapılabilir ama ehil kişiler yapmazsa uzun ömürlü olmaz. Vidalar yalama ise fazla uğraşmayın derim.

Sizin kart maalesef sıkıntılı gözüküyor. Belki Reballing yapılabilir ama ehil kişiler yapmazsa uzun ömürlü olmaz. Vidalar yalama ise fazla uğraşmayın derim.

Yeni SSD alabilir.

Geri
Yukarı