Ekran Kartının Düşük FPS Vermesi Zamanla Performansını Düşürür mü ?

Temha

Kilopat
Daha fazla  
Başlık hatalı olmuş olabilir.

Sorum şu bende GTX960 var, oyunları düşük FPS verse bile ultra ayarlarda oynuyorum, mesela GTA 5 her şeyi ultraya alıyorum 28-42 FPS arası değer veriyor, ama beni rahatsız eden bir görüntü olmadığı için ayarları kısmıyıyorum, genelde tüm oyunlarda grafikleri ultra yapıyorum. Crysis 3 19 FPS vermesine rağmen ultra ayarlarda hiç takılma hissetmiyorum ve akıcı şekilde oynuyorum, sizce Overclock yapmadığım bu ekran kartı sürekli son GPU'larda çalıştığı için zamanla performansı düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fizik kurallarına göre düşünecek olursak tam yük altına girmeden 40 derece ile çalışan bir GPU, tam yük altında 80 derece ile çalışan bir GPU'dan daha üzün süre dayanır. Ha, siz 40 derece ile 10 yıl kullanırsınız, 80 derece ile 7 yıl kullanırsınız, orası ayrı konu. Zira bu tür donanımlar en kötü senaryoya göre düşünülerek yapılır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı