Ekran Kartının Fanı Otomatik %100 Çalışıyor

MUGOK

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
R9 270x ekran kartına sahibim. W8.1'de böyle bir şeye rastlamamışken W10'da nedenini bulamadığım bir şekilde bilgisayarı açarken, oyun esnasında veya masaüstünde iken bir anda normalde "Auto"da olan ekran kartı fan hızı otomatik olarak %100'e çekiliyor(Bu arada W8.1'de iken Catalyst Control Center, W10'da ise Crimson Edition var).
Şuan için ekran kartı OC programı yok ve fan ayarını bildiğim kadarı ile Radeon ayarlanabiliyor ki sürekli autoya çekmek zorunda kalıyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bu hata bende de oluyor fakat ben Win8.1 Pro kullanıcısıyım. Bazen anlamadığım şekilde bilgisayarın başlangıcında veya açıldıktan kısa bir süre sonra fanlar %100 çalışıyor. Nedenini anlayamadım, bugün yine oldu bios güncellediğim an gitti. Fanlar %100 çalışırken sıcaklığına baktığımda 88C gösteriyordu.

Bir kaç arkadaşıma daha danıştım. Crimson Edition yükleyenlerin bir kaçında daha olmuş bu olay. Sıcaklık ile alakalı değil. Örneğin birinde de %10'da sabit kalıyormuş. CCC beta sürüme geçtim şuanlık, o sorun düzeltilinceye kadar CCC'deyim.

*Hata aldığım versiyon aşağıdakidir. İndirirken 15.11 olarak görünüyor.
  • AMD Radeon Software Crimson Edition Display Driver version 15.30.1025

KArdeşim bende de aynı sorun var pc yi açtığımda masaüstüne girdikten sonra ekran kartı fan hız %70 de takılı kalıyor, sorunu geçirebildi isen acaba hangi versiyonu kullanıyorsun acil yanıtlarmısın? Yada bir link atarmısın...

AMD Radeon Software Crimson Edition 15.11.1 -Update329 MB -15.11.1 Beta11/30/2015
[TBODY] [/TBODY]

Beta ile çözüldü bendeki sorun. DDU ile temizledikten sonra ekran kartına uygun olan Betayı deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı