Ekran kartının frekansını düşürünce sorunun düzelmesi

Arda Tamturk

Centipat
Daha fazla  
Geçenlerde RX590, R5 2600X, 16 GB RAM olan bir bilgisayar topladım. Ama oyunlara girdiğimde belki 10 dk belki 1dk sonra ekran kilitlenmeye ve resetten başka cevap vermiyordu. Bende 2 kez garantiye gönderdim ama sorun yok deyip geri yolladılar. Bende internetten araştırırken ekran kartının sürümünü düşürüp frekans ayarını eşitlemeyle ilgili bir şey yazmışlardı ben yaptım ve düzeldi. Bende frekans ayarını düşürmenin herhangi bir soruna yol açabileceğini sormak için geldim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize çok teşekkürler zaten frekansı düşürmeden önce bf1 de ort 110 FPS alıyordum ultrada şuanda 90 tam çok fark etmedi. Yani bilgisayarı ilk updatimde alacağım parça belli oldu. AMD ekran kartında bir müşteri daha kaybetti.

AMD kullanmanın zararlarından biri işte. Ekran kartı orijinal ayarlarında verimli çalışmıyor. Bir sürü ayar, undervolt vs. yapmak gerekiyor. O kadar absürt bir durum ki. Bende de 5700XT Gaming X var. Yüksek grafik ayarlarında 74-81 arası ısınıyor. Artık yoruldum ve bıraktım kendi haline. Sıcaklıklara bakmıyorum. Birçok kullanıcı frekans düşürme işlemi yapıyor AMD'de. Kart daha serin ve performanslı çalıştığına göre zararı olmaması gerekir ama uzun vadede zararı olur mu bilmem.

Hocam, yöntemlerden birisi sizde işe yaramış. Zarar vermez. Endişelenmeyin.

Geri
Yukarı