Ekran kartının güç kaynağı kablosu kasada bulunur mu?

theseriousboi

Decapat
Şimdi benim PC özellikleri;

Intel UHD630 ekran kartı.
- i3-9100 3.60GHz işlemci.
- 4 GB 2400MHz RAM.
- 1TB HDD.

Şimdi ben bu bilgisayara GT 1030 veya GTX 750 Ti ekleyeceğim fakat ekran kartı montaj videolarında ekran kartına bir tür güç kablosunun takıldığını gördüm.
Bu güç kablosu kasanın içinde bulunur mu yoksa ayrı olarak almak mı zorundayım?
Cevaplarsanız sevinirim.

Her ekran kartına takılmıyor. Eğer ekran kartınızda kablo takmak için bir slot/jak yoksa gerek yok. RGB yada fan için elektrik kablosu o.

Güç kaynağında bulunur.Eğer yoksa molexi 6 pine çeviren kablolar var.Güç kaynağından gelen boş bir molex kablosunun ucuna takıp birleştirdikten sonra ekran karına 6 pin güç kablosunu takıyorsun.
6 PİN 4 PİN MOLEX EKRAN KARTI KABLOSU POWER PCI-E EXPRESS 20cm Fiyatları ve Özellikleri
Dipnot:Eğer ekran kartınız 8 pin güç kablosu istiyorsa 8 pin çevirici almanız gerekir.
MOLİX MX-1445 8 PİN EKRAN KARTI POWER GÜÇ KABLO ÖZEL ÜRETİM BAKIR Fiyatları ve Özellikleri
Her ekran kartına takılmıyor. Eğer ekran kartınızda kablo takmak için bir slot/jak yoksa gerek yok. RGB yada fan için elektrik kablosu o.
RGB ya da fan için değil kardeşim.Şimdiki üst seviye kartları anakart besleyemiyor.O kablolar Chipseti besleyebilmek için takılıyor.Takılmazsa kart çalışmaz🤨

Geri
Yukarı