Ekran kartının tamamı kullanılmıyor

B12A681F

Hectopat
Evet, başlıktaki gibi ekran kartının tamamı kullanılmamaya başlandı (R9 280). Ekran kartı kullanımı %0 ila 1 arasında can sıkıcı olmaya başladı. Ben bunu sebebinin Windows güç ayarları olduğunu düşünüyorum. Yeni sürücüleri kurdum ama işe yaramadı. İşlemci darboğazı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Bende boştayken %0-1 arasında oluyor ekran kartı kullanımı ve oyuna girince artıyor. Nihai performans kullanıyorum bu arada.

Hangi oyunlarda böyle oluyor? Yoksa boştaki değerler mi böyle?
Oyunlarda kullanım %5 (Gta 5, LoL, Forza Horizon 4),Boşta kullanım yok denebilir. %0 bazende %1. Bu arada değişim miktarı çok fazla yani anlık 100'den 20 lere 20 lerden 5'e oradanda 20'ye cıkabiliyor.
MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olabilirim. Bende boştayken %0-1 arasında oluyor ekran kartı kullanımı ve oyuna girince artıyor. Nihai performans kullanıyorum bu arada.
Bende onu kullanıyorum Afterburner ile de atacam

(Amd ile gelen yazılımda da aynı değerler var)

Afternurner
Hangi oyunlarda böyle oluyor? Yoksa boştaki değerler mi böyle?
Youtube üzerinden 1080p60 FPS video bile izlenmiyor. Sorun aslında basit geçenlerde de böyle oldu güç ayarlarından hallettim ama şuan sanki güç ayarları orada boşuna varmış gibi çünkü Güç tasarrufu modunda da aynı Nihai performansta da.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı