Ekran kartının üstündeki tozlar nasıl temizlenir?

@Foxie @68515

Öncelikle ben de bunları zamanla tecrübe ede ede ve kampanya kovalaya kovalaya topladım. Tornavida setleri günlük hayatta genelde birkaç kafa harici kullanılmasa da her an lazım olabilecek durumlar oluşabiliyor. Gözlük vidası sıkma vs. gibi. Almışken set olarak almak tek tek 2 3 kaliteli tornavida almakla aynı fiyata geliyor neredeyse :)

Özellikle mıknatıslı tornavida setleri bilgisayardan parça takıp sökerken, temizlemek için fanları ve sıvı soğutma radyatörünü çıkarırken ve termal macum için soğutucuyu falan sökerken vidaları kasanın içine düşürmediği için çok kullanışlı oluyorlar.

Genelde kamera lensi tozu temizle aparatını da devrelerin üzerini fırçalarken bir yandan üfleterek daha detaylı temizlik yapmak için kullanıyorum. Macun ve macun sürme aparatları zaten olmazsa olmaz. Mekanik klavye tuş ve switch sökme aparatlarını da mekanik klavyesi olanlar bilirler. En önemli yardımcı. Bir de temperli cam iç ve dışını silmede en iyi yardımcım siyah mac ekran silme bezi. Susuz halde harika siliyor yağ lekelerini ve tozları.

Bunları böyle toplu almak yerine indirim kovalayıp tek tek toplamak daha mantıklı. İçlerinde beğendikleriniz varsa linklerini seve seve atarım.

@Foxie @68515

Öncelikle ben de bunları zamanla tecrübe ede ede ve kampanya kovalaya kovalaya topladım. Tornavida setleri günlük hayatta genelde birkaç kafa harici kullanılmasa da her an lazım olabilecek durumlar oluşabiliyor. Gözlük vidası sıkma vs. gibi. Almışken set olarak almak tek tek 2-3 kaliteli tornavida almakla aynı fiyata geliyor neredeyse :)

Özellikle mıknatıslı tornavida setleri bilgisayardan parça takıp sökerken, temizlemek için fanları ve sıvı soğutma radyatörünü çıkarırken ve termal Mac'um için soğutucuyu falan sökerken vidaları kasanın içine düşürmediği için çok kullanışlı oluyorlar.

Genelde kamera lensi tozu temizle aparatını da devrelerin üzerini fırçalarken bir yandan üfleterek daha detaylı temizlik yapmak için kullanıyorum. Macun ve macun sürme aparatları zaten olmazsa olmaz. Mekanik klavye tuş ve Switch sökme aparatlarını da mekanik klavyesi olanlar bilirler. En önemli yardımcı. Bir de temperli cam iç ve dışını silmede en iyi yardımcım siyah Mac ekran silme bezi. Susuz halde harika siliyor yağ lekelerini ve tozları.

Bunları böyle toplu almak yerine indirim kovalayıp tek tek toplamak daha mantıklı. İçlerinde beğendikleriniz varsa linklerini seve seve atarım.

Hocam fırçaları bir de o mavi topa benzeyen alet sanırsam bir hava pompası onu linkleyebilir misiniz?

Hocam fırçaları bir de o mavi topa benzeyen alet sanırsam bir hava pompası onu linkleyebilir misiniz?

Diğer gri küçük sert kıllı fırça traş makinesine ait. İnceliği nedeniyle klavye tuşları arasında çık rahat hareket ediyor. Sökmeden aralarındaki tozları alabiliyorum. Ama şu şekilde fırçalardan da temin edebilirsin eğer devre temizleyeceksen,

Diğer gri küçük sert kıllı fırça tıraş makinesine ait. İnceliği nedeniyle klavye tuşları arasında çık rahat hareket ediyor. Sökmeden aralarındaki tozları alabiliyorum. Ama şu şekilde fırçalardan da temin edebilirsin eğer devre temizleyeceksen,

Hava pompasının yanındaki de işimi görür sanırsam ekran kartının fanın tozunu almak için kullanacağım sadece anakarta fazla deymek istemiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı