Ekran kartının yamuk kalması sorun olur mu?

kartçıçocuk

Yoctopat
Daha fazla  
Ekran katımı düzeltsem DP kablosu oturmuyor. Bende kabloyu takıp sonra vidayı sıktım. Yamuk kalsa bir şey olur mu? Ne yapmalıyım.

IMG20221204175622.jpg

IMG20221204121006.jpg

Üstteki demire takılıp yerine girmiyor.
O plakanın çıkması lazım. Ya vida ile sabitlenmiştir ya da başka birşey ile. O plakayı çıkarabilirsen sorunun çözülür muhtemelen. Böyle kullanmaya devam etme bence arkadaşların dedikleri gibi uzun vadede pinler yamulabilir.

Saçma iş yapmışsın. Kartın o bükülmeye rağmen çalışması şans işi. İleride sana reballing olarak geri dönebilir bu.

Biraz bir işe kalkışmadan önce otur düşün sence kablonun bükülmesi mi problem ekran kartının bükülmesi mi?

Saçma iş yapmışsın. Kartın o bükülmeye rağmen çalışması şans işi. İleride sana reballing olarak geri dönebilir bu.

Biraz bir işe kalkışmadan önce otur düşün sence kablonun bükülmesi mi problem ekran kartının bükülmesi mi?

Hocam soğuk lehim ile alakasi ne onu anlayamadim.

Hocam soğuk lehim ile alakasi ne onu anlayamadim.

PCB'nin böyle eğilmesi için bir baskı söz konusu olması lazım fizik bunu gerektirir.

Bu baskı belleklerinin ya da ana çipin olduğu yerde yüksek ise lehim toplarına zarar verebilir, bu yüzden reballing gerekebilir dedim. Anında çipe ya da belleğe zarar verip ekran kartını öldürme olasılığıda var bu arada, imkansız değil.

Mesela ekran kartına macun değişimi yaptığınızda vidaları çapraz sıkın derler duymuşsunuzdur, dengesiz baskıyı önlemek için başka bir amacı yok.

Uzun lafın kısası ekran kartınızı eğip bükmeyin işte, mantıklı iş değil.

Geri
Yukarı