Ekran kartının yerine oturduğu nasıl anlaşılır?

Furkan Kaplanll

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartımdan Click sesini duydum. Anakart küçük olduğundan oturma yerini tam göremiyorum vida takma yerleri oturmadığı hakkında şüphelerimi destekliyor. Ne yapmam gerek oturmayan vida yerleri ekte var.

Dosya Ekleri

• IMG_20211021_182910.jpg
    IMG_20211021_182910.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 208
Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran alamiyorum ancak ekran kartı üzerinde ışık yandığını görüyorum ve fanlar çalışıyor ancak montior de sinyal yok üstelik klavye ışığı da yanmıyor
Muhtemelen üstündekü güç kablolarını takmadınız.
Kendi sistemimden fotoğraf ekliyorum. Ekran kartınız 2 fanlıysa güç girişi çok yüksek ihtimalle vardır. Takmazsanız çalışmaz, üstünde beyaz bir LED yanar. O da güç bağlantısında sıkıntı olduğunu belirtmek için.
Hatta direkt kasanın net bir fotoğrafını atın bakalım.
IMG_20211022_002021.jpg

Kendi sistemimden fotoğraf ekliyorum. Ekran kartınız 2 fanlıysa güç girişi çok yüksek ihtimalle vardır. Takmazsanız çalışmaz, üstünde beyaz bir LED yanar. O da güç bağlantısında sıkıntı olduğunu belirtmek için.
Hatta direkt kasanın net bir fotoğrafını atın bakalım.Eki Görüntüle 1195021

Ekran kartı için gerekli güç pinlerini taktım. 8 pin Ekran kartı ASUS TUF Gaming 1660 Ti.
@Furkan Kaplanll, görüntü kablosunu ekran kartındaki çıkışlara takın. Anakart çıkışlarına değil.
Üstteki arkadaşın dediklerini de dikkate alın.

Görüntü kablosunu ekran kartına takılı.
Hatta direkt kasanın net bir fotoğrafını atın bakalım.Eki Görüntüle 1195021

Üstelik eğer görmediğim başka pin girişleri olduysada ekran kartı fanları çalışmaz diye düşündüm ekran kartı fanları çalışıyordu

Dosya Ekleri

• IMG_20211021_211324.jpg
    IMG_20211021_211324.jpg
    123,9 KB · Görüntüleme: 41
Ram'leri çıkarıp tekrar takar mısınız? Tam oturduğundan emin olun.

Düzenleme: Hazır sistem aldığınızı yeni gördüm. Eğer yeterli bilginiz yoksa kurcalamamanızı tavsiye ederim.

RAM'leri çıkarıp tekrar takar mısınız? Tam oturduğundan emin olun.

RAM'leri kontrol etmiştim ama çıkarıp takmadım. Kabloları söktüm. Sabah deneyebilirim. Ama bundan kaynaklanıyor olabilir derseniz sabah denerim. Bir arkadaş klavye ışığının da yanmadiğini soyleyince direk bilgisayarın sıkıntılı olabileceğini söyledi.

RAM'leri kontrol etmiştim ama çıkarıp takmadım. Kabloları söktüm. Sabah deneyebilirim. Ama bundan kaynaklanıyor olabilir derseniz sabah denerim. Bir arkadaş klavye ışığının da yanmadiğini soyleyince direk bilgisayarın sıkıntılı olabileceğini söyledi.

Görüntü kabloyu nereye taktınız? Ekran kartına mı, anakarta mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı