Ekran kartının yerine oturduğu nasıl anlaşılır?

Furkan Kaplanll

Decapat
Daha fazla  
Ekran kartımdan Click sesini duydum. Anakart küçük olduğundan oturma yerini tam göremiyorum vida takma yerleri oturmadığı hakkında şüphelerimi destekliyor. Ne yapmam gerek oturmayan vida yerleri ekte var.

Dosya Ekleri

• IMG_20211021_182910.jpg
    IMG_20211021_182910.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 216
Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'leri kontrol etmiştim ama çıkarıp takmadım. Kabloları söktüm. Sabah deneyebilirim. Ama bundan kaynaklanıyor olabilir derseniz sabah denerim. Bir arkadaş klavye ışığının da yanmadiğini soyleyince direk bilgisayarın sıkıntılı olabileceğini söyledi.
Birde daha önce bu sinyal yok olayını eski pcmde de yaşadım aynı durumdu. Ekran kartının yandığını öğrendim eğer ki ekran kartında bir sorun varsa daha fazla uğraşıp biyerlerini ekstra bozmak istemiyorum açıkçası. Ama cidden ramlerden kaynaklanıyor olabilir derseniz deneyeyim tabiki.
Görüntü kabloyu nereye taktınız? Ekran kartına mı, anakarta mı?
Ekran kartına taktim

RAM'leri kontrol etmiştim ama çıkarıp takmadım. Kabloları söktüm. Sabah deneyebilirim. Ama bundan kaynaklanıyor olabilir derseniz sabah denerim. Bir arkadaş klavye ışığının da yanmadiğini soyleyince direk bilgisayarın sıkıntılı olabileceğini söyledi.
Evet, RAM'lerden kaynaklı olarak ekrana görüntü gelmeyebilir. Ben olsam, RAM'leri çıkarıp takarım, olmazsa takılı olduğu slot'ları değiştiririm. Çift RAM takılı ise sadece tek RAM takarak denerim vs. vs. Eğer deneyiminiz varsa denemekten çekinmeyin. Yoksa kurcalamayıp servise gönderebilirsiniz.

Anakart üzerinde ezde bug LED vardır orada bakın hangisi yanıyor boot mu RAM mi GPU mu CPU mu?

Şu an bakamıyorum sabah bakabilirim ancak ama anakart uzerinde yanan bir LED görmedim ekran kartı üzerinde attığım fotoda olduğu gibi bir LED yanıyor o kadar. Sabah dikkatlice kontrol ederim.

Şu an bakamıyorum sabah bakabilirim ancak ama anakart uzerinde yanan bir LED görmedim ekran kartı üzerinde attığım fotoda olduğu gibi bir LED yanıyor o kadar. Sabah dikkatlice kontrol ederim.

Ekran kartı üzerinde yanan beyaz LED, ekran kartına güç kaynağından güç geldiğini gösterir. Yani kötü bir şey değil.

Evet, RAM'lerden kaynaklı olarak ekrana görüntü gelmeyebilir. Ben olsam, RAM'leri çıkarıp takarım, olmazsa takılı olduğu Slot'ları değiştiririm. Çift RAM takılı ise sadece tek RAM takarak denerim vs. vs. Eğer deneyiminiz varsa denemekten çekinmeyin. Yoksa kurcalamayıp servise gönderebilirsiniz.

PC hakkında bilgim yüzeysel bir bilgi videolardan izlediğim kadarıyla biliyorum RAM kontrolünü sabah yapıp buraya yazarım teşekkürler.
Sorun varsa anakart üzerinde hatayı belirtir genelde anakartın sağ üst tarafına doğru olan yerde olur

Dediğim gibi anakart üzerinde yanan bir LED görmedim ancak gözümden kaçmış da olabilir kontrol edeceğim.
PC hakkında bilgim yüzeysel bir bilgi videolardan izlediğim kadarıyla biliyorum RAM kontrolünü sabah yapıp buraya yazarım teşekkürler.

Dediğim gibi anakart üzerinde yanan bir LED görmedim ancak gözümden kaçmış da olabilir kontrol edeceğim.

Sizce sıkıntı monitör kaynaklı olabilir mi?

Geri
Yukarı