Ekran kartları modelleri arasında overclock değerleri

Hangottom

Decapat
Katılım
11 Haziran 2020
Mesajlar
3.597
Makaleler
4
Çözümler
13
Yer
Bedava IANA çıkartmanın keyfini çıkartıyor.
Arkadaşlar merhaba. Bildiğimiz gibi piyasada model olarak ASUS ROG STRIX, MSI Gaming X Trio, Gigabyte Aorus Master, Galax hof, EVGA FTW3 Ultra gibi modeller var. Peki biz bu modelleri neye göre tercih ediyoruz? Bu tüm modellerin soğutması çok iyi ve asla üzmez. MSI sessizliğe dayanan bir soğutma veriyor. Diğer modellerde bazıları biraz daha yüksek fan hızıyla düşük sıcaklık veriyor veya tam orta fan hızlarında hem biraz sessiz hem de biraz fan hızını arttırarak soğutuyorlar. Peki hangi kart daha yüksek performans verir? Buna dayanacağım bu konuda. Mesela hepimizin en çok bildiği iki marka ve tartışma yaratan markaların performansına bakalım. ASUS ROG STRIX RTX 2080 Super Advanced Edition ve MSI Gaming X Trio RTX 2080 Super. Bu iki ekran kartına baktığımız zaman ASUS daha fazla overcloclu geliyor. Kanıt video:
-


-


Bu iki videoda ASUS ROG STRIX frekans olarak 2010MHz hızına çıkabilirken MSI Gaming X Trio 1965MHz'e çıkabiliyor.
Şu anda piyasada en fazla overclocklu gelen kart ASUS ROG kartları. Kanıt video:


Buradaki değerlere bakarak istediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Soğutma olarak dediğimiz gibi bu modeller gayet kartı serin çalıştıracaktır. Seçiminizi marka bağımlılığınıza ve görünüşe göre seçebilirsiniz. Değerler böyleydi. İyi günler diliyorum.
Galax'ın yeni RTX 3000 serilerinde gerçekten çok iyi özellikleri var. Galax RTX 3060 Ti ex Black ve ex white RGB modelleri Teknobiyotik stoklarına geliyor!
Kesinlikle Galax'da çok iyi kartlar yapmış örnek konu bu arkadaşlar.
Tasarım olarak Gigabyte Aorus Master bence çok güzel duruyor. Sizinde düşüncelerinizi merak ediyorum :D.
@Yüksek RPM hocamıda etiketleyeyim :D.
 
Son düzenleme:

HABAR

Hectopat
Katılım
13 Ağustos 2019
Mesajlar
8.791
Makaleler
18
Çözümler
41
Yer
İnziva
Overclock değerleri güç besleme bileşenleri üzerinde etkilidir.
TPU'da kartların Teardown'ları oluyor, oradaki incelemeler referans alınabilir OC performansları kıyaslanacaksa. Özellikle linkini vereceğim iki sekme.

Kart modelini rastgele attım.
 
Yukarı