Ekran kartlarında garanti konusunda iyi ve kötü markalar neler?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Selamlar,
Ekran kartı garantisi konusunda bazı markaların çok kötü hizmet verdiğini, bazılarının da her sorunla ilgilendiğini okuyorum.
Sizin tecrübeleriniz veya bildikleriniz neler?

Herkes kendisi sorun yaşadığı markayı kötüler. Başkasının memnun kaldığı bir firmadan siz memnun kalmayabilirsiniz. Genelleyecek olursak, Türkiye resmî olarak bulunan markalar garanti konusunda size fazla sıkıntı yaşatmaz.

5G'ye geçiş 3G'den 4G'ye geçiş gibi olmayacağı kesin. Çoğu telefon Türkiye çok geç 4G'ye geçtiği için LTE bulunduruyordu. Ama 5G konusunda çok iddialılar.

Aldığın yere verdiğin için onlar gönderiyor garantiye diye biliyorum. Süreyi en minimuma indirmek için kendin yollamaya kalkınca problem oluyor bana göre. Benim ilk masaüstü kullandığım GPU Asus. Bunun faturası garanti belgesi var ama alakasız bir yerden aldım toptancı gibi bir yer ve garantiye gönderirken sorun çıktı. Çizgi elektronik bitti dedi bizim garanti ile işimiz içinde Çizgi elektronik garanti belgesi var. Öbürü Pentamıydı onu aradım o kabul etmedi onlar yinede destek vermek zorunda gibi konuştu.Sinirlendim zaten sorunumda CW idi. Altı üstü dedim CW problemi canımı sıkacağıma kullanırım böyle dedim ve bıraktım direk peşini. Ama gerçekten ambole oldum bi boşlukta kaldım yani elimdeki ürün ROG Strix bir kart ve Asus gibi bir marka abuk sabuk bir muamele ile karşı karşıya kaldım. Ondan sonra Asus ürün almadım iyi olabilir ama benim umrumda değil artık.
5G'ye geçiş 3G'den 4G'ye geçiş gibi olmayacağı kesin. Çoğu telefon Türkiye çok geç 4G'ye geçtiği için LTE bulunduruyordu. Ama 5G konusunda çok iddialılar.
Pardon ? :D

Markaları üretilen modellerdeki verimliliğe göre seçebilirsiniz. Bunda da onemlisi 3 yıl garanti veren markaları tercih etmenizi tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı