Ekran kartlarında kimlik var mıdır?

LostonTT

Decapat
Daha fazla  
İkinci elden ekan kartı satın alacağım fakat kapanma döneminde olduğumuz için elden alamıyorum. Bu yüzden alacağım kişi taksi ile göndermeyi teklif etti. Taksiye ücreti vereceğim, o şekilde alışveriş yapılacak. Fakat kartı taksici geldiğinde test etme imkanım yok. Bu yüzden uzaktan test edeceğim ama durum şu ki; aynı kartı mı gönderir yoksa elinde olan farklı bir kartı mı gönderir? Aklıma takılan kısım bu.
Kartlarda yazılımsal olarak öğrenebileceğim herhangi bir kod gibi, seri numarası gibi veya kimlik numarası gibi bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dolandiracak olan insan her turlu dolandirir, gerekirse Fake kart satar veya Fake BIOS tarzi seyler atar. Mumkunse GET ile alin o yuzden.

Hocam arkasındaki kağıdın konumuna dikkat edin bu kağıt el ile yerleştirildiği için genelde yerlerde çok ufak farklar olur.

GPU-Z.

İkinci elden ekan kartı satın alacağım fakat kapanma döneminde olduğumuz için elden alamıyorum. Bu yüzden alacağım kişi taksi ile göndermeyi teklif etti. Taksiye ücreti vereceğim, o şekilde alışveriş yapılacak. Fakat kartı taksici geldiğinde test etme imkanım yok. Bu yüzden uzaktan test edeceğim ama durum şu ki; aynı kartı mı gönderir yoksa elinde olan farklı bir kartı mı gönderir? Aklıma takılan kısım bu.
Kartlarda yazılımsal olarak öğrenebileceğim herhangi bir kod gibi, seri numarası gibi veya kimlik numarası gibi bir şey var mı?
Getle, para güvendeyle almaya çalışın para güvendeyle alırsanız kendiniz komisyonu ödüyorsunuz.

Getle, para güvendeyle almaya çalışın para güvendeyle alırsanız kendiniz komisyonu ödüyorsunuz.
Sorun o değil zaten hocam. Ekran kartını tanıdığı taksici ile gönderecek fakat kendisi evinde test edip sonuçları bana atacak. Benim sorum ise göndereceği ekran kartının test ettiği ekran kartı olup olmadigini bilmem için yazılımsal olarak her ekran kartını birbirinden ayıran kod benzeri bir şey var mı

Yeni konular

Geri
Yukarı