Ekran Kartlarında Stok Sorunu Ne Zaman Çözülür?

GeforceHesap

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Bildiğiniz üzere dolar kurunun ağustos ayı kuruna eşit olduğu Ocak 2021'de ekran kartlarında stok sorunu var. Ekran kartları normal değerinin 1.5-2 katına satılıyor. Sizce bu stok sorunu ne zaman biter? Şu an sistem dizmeyi düşünen arkadaşlar ne yapmalı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam arkadaşlar. Bildiğiniz üzere dolar kurunun ağustos ayı kuruna eşit olduğu Ocak 2021'de ekran kartlarında stok sorunu var. Ekran kartları normal değerinin 1.5-2 katına satılıyor. Sizce bu stok sorunu ne zaman biter? Şu an sistem dizmeyi düşünen arkadaşlar ne yapmalı?
bende sistem dizmeyi düşünüyorum ama uzun bir süre düzeleceğe benzemiyor :(

Pandemi tedarik sürelerini uzattığı gibi üretim bandını da yavaşlattı. Yakın zamanda stok durumu düzelmesini beklemiyorum. 2022 başı gibi düzelir bence.

Artı olarak dünya çapında hem oyun konsollarına hemde kişisel bilgisayarlara aşırı bir yönelim var. Bir de eğitim boyutu var işin. Laptoplara da baya bir talep var. (Bu söylediklerim dünya çapında)

Yarın büyük ihtimal RTX 3060 duyurulacak almak istediğim bir karttı. Kartın piyasaya çıkması ve stok sorunun çözülmesi ayları alacak olması üzücü.

Neredeyse ocak ortalarında ekran kartı hariç topladığım tüm parçaları kullanamamaktayım. Cidden insan bu mining olayından bıkıyor artık. 3 hafta oldu, hala bilgisayarı kurmuş değilim. Alt tarafı ara ara oyun açıp oynayacağım. Bunun için ekran kartı olarak rtx 2060 düşünüyorum ve bütçe olarak 4000tl civarlarındayım. Bu kart için normalde gayet yeterli bir bütçe ama stokçular ve fırsatçılar yüzünden hala kart bulamadım. Ne diyeyim umarım en yakında zamanda sistemimi kurmayı tamamlarım.

Neredeyse ocak ortalarında ekran kartı hariç topladığım tüm parçaları kullanamamaktayım. Cidden insan bu mining olayından bıkıyor artık. 3 hafta oldu, hala bilgisayarı kurmuş değilim. Alt tarafı ara ara oyun açıp oynayacağım. Bunun için ekran kartı olarak rtx 2060 düşünüyorum ve bütçe olarak 4000tl civarlarındayım. Bu kart için normalde gayet yeterli bir bütçe ama stokçular ve fırsatçılar yüzünden hala kart bulamadım. Ne diyeyim umarım en yakında zamanda sistemimi kurmayı tamamlarım.
Bu mining olayı akla da mantığa da herşeye ters..
Ayrıca enerji israfı.. Çevreye zarar.
Küresel ısınma, kaynakların verimli kullanımı diye yırtınıyorlar ama bu salak mining olayının harcadığı lüzumsuz enerji için tek kelam eden yok. Samimiyetine ettiklerim.

Bütçesi sınırlı olan insanlar tercih ettikleri hiçbir ekran kartını bulamıyor. Belli başlı firmaların hazır sistemlerinde bile seçtiğiniz ürünün stokta olmadığı yazıyor. İkinci ele güven olmuyor, zar zor bulunan parçalar ise pahalı. Ürünler ithal edildiği sürece bu durum zor düzelir.

Bu mining olayı akla da mantığa da herşeye ters..
Ayrıca enerji israfı.. Çevreye zarar.
Küresel ısınma, kaynakların verimli kullanımı diye yırtınıyorlar ama bu salak mining olayının harcadığı lüzumsuz enerji için tek kelam eden yok. Samimiyetine ettiklerim.
Keşke Dünya’nın tek derdi bunlar olsa.
Çok değişik yalın bakmayın olaylara
Bunlar çözülene kadar,çözülmesi gereken milyonlarca sorun var👍🏻

Geri
Yukarı