Ekran kartlarında Türkiye ve Avrupa fahiş fiyat farkı

Çip krizinden değil zaten konuyu okusaydın ilk mesajda belirttim. Olay kurdan kaynaklı bundan bahsediyoruz.
Tamam ben de onu diyorum işte. 920 dolar dediğin para 12 bin TL yapıyor zaten. Kargodur vergidir ıvır zıvır ekle al sana 13 bin TL. Senin paran kağıt parçasıysa satan adam ne yapsın?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tamam ben de onu diyorum işte. 920 dolar dediğin para 12 bin TL yapıyor zaten. Kargodur vergidir ıvır zıvır ekle al sana 13 bin TL. Senin paran kağıt parçasıysa satan adam ne yapsın?
Burada fikir belirten herkesin mesajlarına bir bak bir de bu mesaja. Üslup her şeydir.

Burada fikir belirten herkesin mesajlarına bir bak bir de bu mesaja. Üslup her şeydir.
Senin üslubuna uygun üslup budur. Adam akıllı bu fark niye böyle diye sormak yerine gelip ona buna durduk yere fırsatçı diyorsun; dolandırıcı, kazıkçı gibi ithamlarda bulunmuş oluyorsun. Doğru, üslup her şeydir.

Senin üslubuna uygun üslup budur. Adam akıllı bu fark niye böyle diye sormak yerine gelip ona buna durduk yere fırsatçı, dolandırıcı, kazıkçı gibi ithamlarda bulunuyorsun. Doğru, üslup her şeydir.
Türkiye'de fırsatçılık yok yani satıcılar tertemiz değil mi? Ayrıca dolandırıcı, kazıkçı mesajım nerede yalancı arkadaş ?

Elmalarla armutlar örneği gibi, Dolar ile TL aynı şey değil. 14 TL 1 Dolar ettiği için ekran kartı fiyatları bu şekilde. Bunun hesabını bu kura sebep olanlara soracaksın. Ondan sonra satıcılara gelirsin.

Türkiye'de fırsatçılık yok yani satıcılar tertemiz değil mi? Ayrıca dolandırıcı, kazıkçı mesajım nerede yalancı arkadaş ?

Attığın örneğe göre yurt dışına göre uygun. 900 Dolar'ı olan bir yabancı kendi ülkesinden almak yerine bizden alabilir mesela.

Elmalarla armutlar örneği gibi, Dolar ile TL aynı şey değil. 14 TL 1 Dolar ettiği için ekran kartı fiyatları bu şekilde. Bunun hesabını bu kura sebep olanlara soracaksın. Ondan sonra satıcılara gelirsin.

Attığın örneğe göre yurt dışına göre uygun. 900 Dolar'ı olan bir yabancı kendi ülkesinden almak yerine bizden alabilir mesela.
Katılıyorum ben de kur diyorum hocam zaten konuyu açma sebebim o çip krizini bahane gösteriyorlar bunu belirttim. Arkadaş konuyu çarpıtarak sadece satıcı demişim gibi davranıyor.

Aynen. Ülkede her şey yolunda, tüm suç bu ABD destekli fırsatçılarda. Oyun büyük yigenim.

Anlama kabiliyetin bunun ötesinde olsa şu an tartışmıyor olurduk zaten.
İlk mesajımda zaten konuyu açtığım mesajda bu olayın sadece yüksek kur ile ilgili olduğunu çip krizinin bir bahane olduğunu anlattım idrak edemediğin için sen ortada tartışma yaratarak çarpıtmaya geldin ama tabii ki senin boş gazına gelip ceza yemeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı