Ekran kartlarının fiyatları ve stok durumu ne olur?

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
İyi geceler arkadaşlar ekran kartlarının fiyatları ne zaman düşer bir de stoka ne zaman girer şu an Hepsiburada 35 bin RTX 3080 yazın düşer mi yoksa bu yıl böyle devam eder mi?

Bildiğiniz üzere benim sistem toplama konum var inşallah ağustos ayında toplamış olacağım şimdi kafama takılıyor şu an RTX 3080 Hepsiburada'da 35 bin TL İtopya'da AMD Radeon 6900 XT 18 bin TL böyle devam ederse ne yapmalıyım.
Ben bekleyeceğim şahsen. İlla ki bu durum çözülecek ama belki 2021 yılı içinde çözülmeyebilir bir ihtimal ama gidip de bir ekran kartına misliyle para harcayamam. İlk başta tavsiye edilen satış fiyatına düşerse alacağım.

Ben bekleyeceğim şahsen. İlla ki bu durum çözülecek ama belki 2021 yılı içinde çözülmeyebilir bir ihtimal ama gidip de bir ekran kartına misliyle para harcayamam. İlk başta tavsiye edilen satış fiyatına düşerse alacağım.

Peki hocam ikinci el RTX 2080 alınır mı veya 6900 XT alınır mı?

En mantıklısı hocam zaten hayat devam ediyor beklemek lazım her şey bir an değişebilir ekran stokları eski haline döner herkes istediğini alır bende bekliyorum ekran kartı almak için bakalım yaza doğru hallolucak diyenler çok var inşAllah düzelir de rahatlarız.

Şu an RTX 3080 Hepsiburada'da 35 bin TL İtopya'da AMD Radeon 6900 XT 18 bin TL böyle devam ederse ne yapmalıyım?
24.000 TL'ye 6800 XT sistem var hocam. :D

Şu an en ucuz RTX 3080 bu galiba.

RX5500XT alın keyfinize bakın. Denize düşen yılana sarılır, bekleyecek takatim kalmadığında doğru tercihin bu olduğunu düşünerek aldım. İyi ki almışım. Stok problemi ya da kur sorunsalı çözülürse değişir ins. Değişmezse devam.

Şahsen ilerde düzelse bile beklediğimiz fiyatların yine de üstünde kalacağını düşündüğümden yaklaşık 1 ay önce topladım sistemimi. Bence son çıkış dönemiydi satın almak için. MSI 5500 XT için yaklaşık 2000tl ödedim. Uzun dönemde bakalım fiyatı indiğinde ne durumda olacak. Stok durumu dışında üreticileri etkileyen artan fiyatlar nedeniyle ethereum düşse bile fiyatlar belli bir miktarın üstünde olacaktır bence.

O zaman bekleyelim hocam inşallah düşer düşmez ise ne yapabiliriz beklemeye devam mi edeceğiz 3080 kartına bir alternatif kart olarak ne alınmalı.

Son düzenleme:
2022 yazına doğru düşüş öngörüyorlar. Ethereum hala 1700 dolarlarda kazım bu hazirandan sonra (2.0 versiyonuna geçtikten sonra) yavaşlayacaktır. 800 doların altına düşmediği taktirde minimum 1-1,5 yılda üretim stokları madencileri doyurmaya yetişecektir diye düşünüyorum. + Piyasada 4gb altı kartları da toplamaya başladılar ravencoin kazım işlemleri için. Yani bulut sistemler dışında (geforce now vs.) oyunculuk pek mümkün görünmüyor. Türkcell de bunu bilerek 75tl gibi bir fiyat dayatıyor. Belki bir umut geforce now a karşı amd atılım yapabilir. Bekliyoruz..

Geri
Yukarı