Çözüldü Ekran kartlarının UEFI desteklemesi ne anlama geliyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Windows 7

Megapat
Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
İşletim Sistemi
Ekran kartlarındaki UEFI nedir ve ne işe yarar? Ufak bir araştırma yaptım fakat pek tatmin edici sonucu ulaşamadım. G100 gibi bir kartı yeni sisteme takınca VGA ışığını yakıyor, UEFI ile alakalı bir durum olabilir mi? Örnek 2 tane kart koydum, NVIDIA logosunun altında UEFI bulunuyorsa tik var.

UEFI.PNG
gtx 750 ti.png

Çözüm
Arkadaş zaten gerekli uyarısını aldı. Hürriyet'in çöp yazsını burada paylaşmaması gerektiğini bilmesi gerekir.

Kaldı ki bizde benim açtığım konu mevcut:

Yine de açıklayayım: Ekran kartında UEFI desteği varsa BIOS'ta CSM modunu kapatıp sistemin açılışını hızlandırabilirsin.
Arkadaş zaten gerekli uyarısını aldı. Hürriyet'in çöp yazsını burada paylaşmaması gerektiğini bilmesi gerekir.

Yine de açıklayayım: Ekran kartında UEFI desteği varsa BIOS'ta CSM modunu kapatıp sistemin açılışını hızlandırabilirsin.

Çözüm

Hocam konuya açmadan okudum da pek bir şey canlanmadı aklımda. Artıları sadece BIOS uyumluluğundan doğan hızlı açılış ve OS sürücüleri devreye girmeden doğal çözünürlüğünü verebilmesi mi?

Açıkçası bende ve forumda karşılaştığım bazı arkadaşlarda NVIDIA 100, 200 serisi kartlar B450 çipsetli anakartlarda VGA hatası verdiriyordu. Bununla alakalı olabilir mi acaba diye düşündüm de alakası yok sanırım. Teşekkür ederim.

Geri
Yukarı