Ekran kartsız bilgisayar almak mantıklı mı?

misterscofield

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar laptopumu satıp bir PC almak istiyorum ama ekran kartlı bilgisayarların genelde diğer parçaları kötü oluyor. Acaba 6-7k civarına 12100F 16 GB bellekli bir sistem alsam ekran kartını sonra alsam mantıklı olur mu maddi açısından? Yoksa direkt 10-12K civarına masaüstü sistem mi alsam?

Zeunix

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar laptopumu satıp bir PC almak istiyorum ama ekran kartlı bilgisayarların genelde diğer parçaları kötü oluyor. Acaba 6-7k civarına 12100F 16 GB bellekli bir sistem alsam ekran kartını sonra alsam mantıklı olur mu maddi açısından? Yoksa direkt 10-12K civarına masaüstü sistem mi alsam?

Ekran kartsız bilgisayar ile GTA San Andreas, MTA ve Roblox gibi oyunlar oynayacaksan al tabii.

GalaxySal450

Decapat
Yer
Aliağa
O işlemcide dahili grafik birimi olmadığı için görüntü alamazsınız. Intel tarafında F ibaresi olmayan bir işlemci alırsanız görüntü alırsınız, i3-12100 gibi. AMD tarafında ise Athlon 3000G/Ryzen G serisi işlemci alın.

furkannbey

Picopat
Daha fazla  

Eğer iş amaçlı ve oyun amaçlı düşünüyorsan masaüstü al geç (fiyatlar daha artmadan) fakat F serili işlemci de harici ekran kartı almak zorundasın.

world

Picopat
Daha fazla  
Adam ekran kartını sonradan alacağım diyor zaten siz F islemci goruntu vermez diyorsunuz. Kardeşim ekran kartsız sistemini al. Daha sonra ölç biç sana en uygun en iyi kafana yatan ekran kartını alırsın ins.

Yukarı