Ekran kartsız PC toplamak mantıklı mı?

tolgahng

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayar toplamak istiyorum RTX 3060'lı ama tekli ürün olarak fahiş fiyatta, sistem olarak da istediğim parçalar yok. Hepsi stok eritmek için kullanılan parçalar. Sistemi toplayıp ekran kartı olarak da GT 630 kullansam, ekran kartları stoğu düzelene kadar ne kadar mantıklı olur?
Yoksa sistemleri mi takip edeyim?

Bütçeniz nedir? Beklemek daha iyi bence ama acil lazımsa hazır sistemlere yönelebilirsin. Tabii fiyatlarını hak etmedikleri gerçeği de var.

Bütçem 10.000-12.000 arası uzun zamandır bekliyorum ve ramazan ayı yaklaşıyor ya hazır sistem bakacağım ya da diyorum ki ekran kartsız RTX 3060'a darboğaz olmayacak bir şekilde sistem toplayıp onda GT 630 kullanayım.
GTX 1650 Super'li sisteme 9600₺ vermeye razı iseniz ekran kartlı alın.
APU sistemlerde pahalı. İşlemciye parayı yatırmak daha mantıklı. Acilse alın. Acil değilse ekran kartı stoklarının gelmesini ve fiyatların düşmesini bekleyebilirsiniz.

Ekran kartı hariç diğer parçaları RTX 3060'a göre uyarlayıp, eski ekran kartı mı? Kullansam ne kadar mantıklı olur.
Yani zamanınız ve imkanınız varsa en mantıklı olanı, ekran kartını sonra almak.

Zamanımı şöyle değerlendirmek için açtım bu konuyu zaten sistemi toplayıp GT 630 ile idare etmeyi planlıyorum ama ekran kartı stokları ne zaman gelir? Orası biraz riskli.
ekran kartı hariç diğer donanım parçalarının fiyatları şu an zamlı mı? r5 5600x işlemci koymayı düşünüyorum sisteme? 2900 3000 TL bir fiyatı var

Ekran kartı hariç diğer parçaları RTX 3060'a göre uyarlayıp, eski ekran kartı mı? Kullansam ne kadar mantıklı olur.
Ekran kartı alana kadar kasa kasa oynarsın. Sadece işlemci ile oynayacaksan kaliteli APU sistem alırsın, ekran kartı alana kadar sabredersin. Ekran kartını alırsan da şıkır şıkır oynarsın.

Ekran kartı alana kadar kasa kasa oynarsın. Sadece işlemci ile oynayacaksan kaliteli APU sistem alırsın, ekran kartı alana kadar sabredersin. Ekran kartını alırsan da şıkır şıkır oynarsın.

Valorant oynuyorum onunla idare edebileceğimi düşünüyorum. peki yeni sisteme eski bir ekran kartı taksam sorun yaşar mıyım?

Valorant oynuyorum onunla idare edebileceğimi düşünüyorum. peki yeni sisteme eski bir ekran kartı taksam sorun yaşar mıyım?
Ekran kartı ve ana kart modelini yazarsanız cevap verebilirim. Anakart yeni toplayacağınız sistemde olan olmalı ki ona göre cevap vereyim.

Şu an kampanya da ve alınabilir durumda olan tek RTX3060 sistem diyebilirim.

Geri
Yukarı