Ekran kartsız R7 5800X sistem çalışır mı?

MBirhanM

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

İlk sistemimi parça parça toplamaya başladım (inşallah daha iyileri daha güzelleri en kısa zamanda sizlere nasip olur). Ekran kartı hariç kasayı topladım. Sistemim ekran kartı olmadan çalışır mı? Oyun oynamayacağım sadece video izlerim arada birkaç siteye bakarım o kadar.

Sistem:
  • AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz (4.7GHz Boost) 8-Core 16-Thread
  • ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) ATX Anakart
  • MSI 750W Gold Plus PSU
  • 1TB SSD
  • 32 GB RAM

Bu sistemde ekran kartsız görüntü alıp dizi/video izleyebilir miyim? Ya da sistem zarar görmesin diye en ucuza nasıl bir çözüm üretebilirim?
Black Friday indirim dönemlerinde 3070 veya 3060 Ti uyguna bulabilirsem almayı düşünüyorum o yüzden şu an ekran kartı almak istemiyorum.

Teşekkür ederim şimdiden yardımcı olacak/olan herkese.

Merhaba arkadaşlar.

İlk sistemimi parça parça toplamaya başladım (inşallah daha iyileri daha güzelleri en kısa zamanda sizlere nasip olur). Ekran kartı hariç kasayı topladım. Sistemim ekran kartı olmadan çalışır mı? Oyun oynamayacağım sadece video izlerim arada birkaç siteye bakarım o kadar.

Sistem:
  • AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz (4.7GHz Boost) 8-Core 16-Thread
  • ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) ATX Anakart
  • MSI 750W Gold Plus PSU
  • 1TB SSD
  • 32 GB RAM

Bu sistemde ekran kartsız görüntü alıp dizi/video izleyebilir miyim? Ya da sistem zarar görmesin diye en ucuza nasıl bir çözüm üretebilirim?
Black Friday indirim dönemlerinde 3070 veya 3060 Ti uyguna bulabilirsem almayı düşünüyorum o yüzden şu an ekran kartı almak istemiyorum.

Hayır çalışmaz.

15 yıl önceki kasamdaki ekran kartını taksam olur mu? Sistem zarar görmez değil mi?

Onu bilmem ama 800-900 liraya alacağın bir ekran kartı seni kurtarır.

GT 1030 alabilirsiniz görüntü için.

Benim de aklıma ilk o geldi hatta fiyat için ondan 800-900 dedim de sizce alttaki ürün arkadaşı kurtarır mı?

Merhaba arkadaşlar.

Sistem:
  • AMD Ryzen 7 5800X 3.8GHz (4.7GHz Boost) 8-Core 16-thread
  • ASUS TUF Gaming X570-Plus (Wi-Fi) ATX anakart.
  • MSI 750W Gold Plus PSU.
  • 1TB SSD.
  • 32 GB RAM.

Hocam Intel işlemcilere bakmanızı öneririm i7 i5 gibi modellerinde ekran kartı bulunan F ibaresi olmayan modeli tercih ederseniz dizi film hatta bazı oyunları da oynayabilirsiniz şahsi fikrim.

Geri
Yukarı