Ekran kartsiz Ryzen 5600X sistem toplama

Bütçe
6000

drcharlesstrange

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, sistem toplamayı dusunuyom ama bu konularda bilgim yok. Bütçem 5 veya 6 bin civarında.

Müzik prodüksiyonu ile ilgileniyorum, oyun oynamayacağım, idarelik ikinci el ekran karti alacağım. Onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

Ryzen 5 5600X olacak başlangıç olarak, 8 GB RAM ve 120 GB SSD olacak. Param olunca yükselteceğim.

Anakarti islemciye uygun olursa çok iyi olur. BIOS Update falan anlamıyorum :( İtopya'dan alırsak hazır kurulum var, farklı yerlerden alırsam nereden sistemi toplatirim? Çünkü toplamayi bilmiyorum.

İtopya'da böyle bir sistem topladım, nasıl?

Şimdiden teşekkürler.

Sistemi kendiniz toplayabilir misiniz? Yani parçalar ayrı ayrı.
Daha önce toplamadim , bilgim yok
Yardımcı olacak varmı ?
Yardımcı olacak varmı ?
Merhaba dostlar, sistem toplamayı dusunuyom ama bu konularda bilgim yok. Bütçem 5 veya 6 bin civarında.

Müzik prodüksiyonu ile ilgileniyorum, oyun oynamayacağım, idarelik ikinci el ekran karti alacağım. Onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim

Ryzen 5 5600X olacak başlangıç olarak, 8 GB RAM ve 120 GB SSD olacak. Param olunca yükselteceğim.

Anakarti islemciye uygun olursa çok iyi olur. BIOS Update falan anlamıyorum :( İtopya'dan alırsak hazır kurulum var, farklı yerlerden alırsam nereden sistemi toplatirim? Çünkü toplamayi bilmiyorum.

Şimdiden teşekkürler.
Yardımcı olacak varmi

Son düzenleme:

Eğer bütçenizi 150₺ civar artırabilirsiniz şu kasayı öneriyorum.

Aynı kasanın siyah rengide bulunmakta.
SSD biraz pahalı oldu başka bir markanın SanDisk olabilir başka marka olabilir ürünü alabilirsiniz 100₺ye yakın daha uygun olacaktır ama ben size en az 240GB SSD almanızı öneriyorum.
Toplama konusunda Technopat'ın kendi videoları bile yeterli bir rehber videosu bilgisayar toplandıkar sonra yapılması gerekenleri anlatıyordu o video veya herhangi sistem rehberi videosuna bakarak kendiniz toplayabilirsiniz.

Linkleri buraya bırakıyorum.

Yaptığınız sisteme baktım bir süreliğine 8 GB RAM kullanmak bir sürü şeyde feragat etmekten daha mantıklı ayrıca seçtiğiniz kasa hava almıyor ve halı hazırda 250W'lık bir PSU'su var(hiçbir şeye yetmez)ve halı hazırda PSU'su olan bir sisteme PSU takamazsınız.

Son düzenleme:

Eğer bütçenizi 150₺ civar artırabilirsiniz şu kasayı öneriyorum.

Aynı kasanın siyah rengide bulunmakta.
SSD biraz pahalı oldu başka bir markanın SanDisk olabilir başka marka olabilir ürünü alabilirsiniz 100₺ye yakın daha uygun olacaktır ama ben size en az 240GB SSD almanızı öneriyorum.
Toplama konusunda Technopat'ın kendi videoları bile yeterli bir rehber videosu bilgisayar toplandıkar sonra yapılması gerekenleri anlatıyordu o video veya herhangi sistem rehberi videosuna bakarak kendiniz toplayabilirsiniz.

Linkleri buraya bırakıyorum.

Yaptığınız sisteme baktım bir süreliğine 8 GB RAM kullanmak bir sürü şeyde feragat etmekten daha mantıklı ayrıca seçtiğiniz kasa hava almıyor ve halı hazırda 250W'lık bir PSU'su var(hiçbir şeye yetmez)ve halı hazırda PSU'su olan bir sisteme PSU takamazsınız

Çok teşekkürler, seçmiş olduğum anakart ile senin önerdiğin arasında çok fark var mı? 750 TL daha uygun gibi.

Şimdiden teşekkürler.
BIOS update' i zaten belirli bir süre sonra tekrardan yapacaksınız.

Ekran kartsız çalışmaz bu sistem.
Oyun oynamayacaksanız en azından ucuz bir ekran kartı almanız lazım.
Aynen, ucuz bir ekran karti , alacağım ikinci el ilerleyen zamanlarda güzel bir ekran kartı alırım.
BIOS Update yapmayı bilmediğinizi ve uğraşmak istemediğinizi söylediğiniz için belirtmek istedim.
Biraz tedirgin oluyorum, işlemciye falan zarar veririm diye :D

Yeni konular

Geri
Yukarı