Ekran Koruyucu Cam mı? Jelatin mi?

Full body jelatindir hocam, kırılmaz cam değil. Ben kendi telefonuma almıştım.

Ekranın görüntüsünde bir fark oldu mu? Renk falan.
Hocam eğer kasayı korumak içinde bir kılıf kullanıyorsanız, bir zaman sonra atıyor onu söyliyeyim. Ama renkler falan gayet güzel gözüküyordu kalın değil ince. Ben zore fullbody almıştım Galaxy S7 için tabii bir zaman sonra dediğim gibi kenarlardan falan bıraktı.

En güzeli nano cam. Eğilebiliyor, bu sayede eğimli ekranlara da kusursuz oturuyor. Mesela GM5 için Nano cam yoktu piyasada, normal kırılmaz cam kullanıyordum. 3 yıl sürekli ekranın kenarları açık kullandım çünkü kapatmıyordu. 3 sene sonunda pürüzlü mermere bir düşürdüm, zemin telefonun köşesine çarptı ve ekranın köşesi tuzla buz oldu, bir de x=y² grafiği gibi bir çatlak oluştu ekranın ortasında.
Babamın Mi Max 2'si 3-3.5 metreden taş zemine nano camın üstüne düşmüştü. Sadece nano'nun ortasında 1cm'lik bir çatlak ve nokta oluştu. Şimdiki telefonumda da nano kullanıyorum. Nano tavsiye ederim.

Full body jelatindir hocam, kırılmaz cam değil. Ben kendi telefonuma almıştım.
Jelatin daha ince ve basit çizikler için koruma sağlıyor ama cam takviyesi biraz daha kalın, düşüşlerde koruma daha çok sağlıyor. Ben olsam cam alırdım.
En güzeli nano cam. Eğilebiliyor, bu sayede eğimli ekranlara da kusursuz oturuyor. Mesela GM5 için Nano cam yoktu piyasada, normal kırılmaz cam kullanıyordum. 3 yıl sürekli ekranın kenarları açık kullandım çünkü kapatmıyordu. 3 sene sonunda pürüzlü mermere bir düşürdüm, zemin telefonun köşesine çarptı ve ekranın köşesi tuzla buz oldu, bir de x=y² grafiği gibi bir çatlak oluştu ekranın ortasında.
Babamın Mi Max 2'si 3-3.5 metreden taş zemine nano camın üstüne düşmüştü. Sadece nano'nun ortasında 1cm'lik bir çatlak ve nokta oluştu. Şimdiki telefonumda da nano kullanıyorum. Nano tavsiye ederim.
Bunun açıklamasında nano cam yazıyor acaba ön taraf cam arkası jelatin midir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı