Ekran koruyucusu, ekrandaki çizikleri kamufle eder mi?

rashnikko

Hectopat
Merhaba, yeni bir cihaz aldım ve ilk günden düşürdüm. Ekranında sadece ışık altında belli olan, ekran açıkken gözükmeyen aşırı ince kılcal birkaç çizik oluştu. Bu ekrana bir koruyucu taksam, koruyucu bu kılcal çizikleri kamufle eder mi? Yani koruyucu taktığımda yine aynı şekilde belli olacak mı, yoksa gözükmesi iyice zorlaşır mı? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için. :)
(Telefonun ekranı kavisli olduğundan Lensun marka 0.15 mm kalınlığında bir koruyucu almam zaruri, okuduğuma göre kalınlığı değil yapışkanın tutuculuğu kamufle etmekte daha önemliymiş. Değerli yanıtlarınızı bekliyorum. :))

Son düzenleyen: Moderatör:
Dahada belli edebilir denemek lazm zaten koruyucusuz kullanmak buyuk hata.
çok haklısınız telefonun modeline göre mahallede hiçbir mağazada uygun kılıf, koruyucu yoktu mecburen internetten aldım gelene kadar talihsizlik bir iki kere düşürdüm ekranda sadece ışık altında görünen aşırı ince birsürü çizik oluştu. düz nano sipariş ettim azda olsa gizlemesini umuyorum peki sizce daha sonra mat koruyucu alsam o gizleyebilir mi

çok haklısınız telefonun modeline göre mahallede hiçbir mağazada uygun kılıf, koruyucu yoktu mecburen internetten aldım gelene kadar talihsizlik bir iki kere düşürdüm ekranda sadece ışık altında görünen aşırı ince birsürü çizik oluştu. düz nano sipariş ettim azda olsa gizlemesini umuyorum peki sizce daha sonra mat koruyucu alsam o gizleyebilir mi
Koruyucu geldi mi , sonuç nedir?

hocam, çiziklerin hepsini gizledi evet işe yaradı ama sadece ekran kavisli olduğundan mı anlamadım kavis olan kısımda bir çizik belli oluyor orasını kılıfla kullanınca hafif kaldırdı ondan olabilir ama evet işe yarıyor çizikleri kamufle etti.
benim kol saatimde de 2 tane kılcal çizik var da onun için almak istiyordum. Aldığın ekran koruyucunun farklı bir özelliği var mı (mat koruyucu veya hayalet ekran falan diyorlar bazılarına da).

benim kol saatimde de 2 tane kılcal çizik var da onun için almak istiyordum. Aldığın ekran koruyucunun farklı bir özelliği var mı (mat koruyucu veya hayalet ekran falan diyorlar bazılarına da).
ben direkt normal nano koruyucu tercih ettim, lensun marka. muhtemelen mat daha gizleyici olur çizikleri ama çok çok incelerse normal nano koruyucuda gayet gizliyor benim telefonda belli olan tek bir tane vardı onun dışındakiler ışık yoksa hiç görünmüyordu zaten o çok ince olanları tamamen kamufle etti nano, benim fikrim matta alsanız nanoda çizikler inceyse işe yarar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı