Ekran Monitöre Tam Sığmıyor

AzpheduS

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kırklareli
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Yaklaşık 2 aydır ekran kartı ayarlarından HDMI ölçeklemeyi %4'e getirip kullanıyordum. Bu sabah monitörümden bir ayarı değiştirdim ve düzeltmeyi başardım. Ama bilgisayarı açıp kapatınca ayarın sıfırlandığını ve tekrar ekranın monitöre sığmadığını gördüm. Her bilgisayarı açtığımda bunla uğraşmak çok can sıkıcı olur ve bilgisayarı tek ben kullanmadığım için ailemden sorun yaşayanlar olabilir. HDMI ölçeklemeyi açınca ise 60Hz'deki akıcılığı alamıyorum. (ekranım 60Hz) Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Yaklaşık 2 aydır ekran kartı ayarlarından HDMI ölçeklemeyi %4'e getirip kullanıyordum. Bu sabah monitörümden bir ayarı değiştirdim ve düzeltmeyi başardım. Ama bilgisayarı açıp kapatınca ayarın sıfırlandığını ve tekrar ekranın monitöre sığmadığını gördüm. Her bilgisayarı açtığımda bunla uğraşmak çok can sıkıcı olur ve bilgisayarı tek ben kullanmadığım için ailemden sorun yaşayanlar olabilir. HDMI ölçeklemeyi açınca ise 60Hz'deki akıcılığı alamıyorum. (ekranım 60Hz) Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?
  • Ekran kartı sürücülerin güncel mi?
  • Monitörünün desteklediği çözünürlüğü mü kullanıyorsun?

Monitörünüzde "Aşırı Tarama" ayarı açık olabilir mi? Bildiğim kadarıyla bu ayar açık olunca görüntü monitöre tam sığmıyor.

Yaklaşık 2 aydır ekran kartı ayarlarından HDMI ölçeklemeyi %4'e getirip kullanıyordum. Bu sabah monitörümden bir ayarı değiştirdim ve düzeltmeyi başardım. Ama bilgisayarı açıp kapatınca ayarın sıfırlandığını ve tekrar ekranın monitöre sığmadığını gördüm. Her bilgisayarı açtığımda bunla uğraşmak çok can sıkıcı olur ve bilgisayarı tek ben kullanmadığım için ailemden sorun yaşayanlar olabilir. HDMI ölçeklemeyi açınca ise 60Hz'deki akıcılığı alamıyorum. (Ekranım 60Hz) bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

[Çözüldü] Philips monitör görüntü kayması - Technopat Sosyal işinize yarayabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı